Dodaj Świętom Smaku – Rusza 21. Świąteczna Zbiórka Żywności | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Dodaj Świętom Smaku – Rusza 21. Świąteczna Zbiórka Żywności

  Dodaj_swietom_Smaku

  Żywa choinka czy sztuczna? Zupa grzybowa, rybna czy barszcz czerwony? Prezenty do 50 czy do 100 złotych? Osoby potrzebujące mają przed świętami nieco inne dylematy: ciepły posiłek czy ciepłe ubranie? W ferworze świątecznych zakupów nie zapominajmy o najuboższych. Już 1 grudnia rusza 21. Świąteczna Zbiórka Żywności. Organizatorem wydarzenia jest Federacja Polskich Banków Żywności. Dodajmy świętom smaku!

  W zeszłym roku na terenie województwa pilskiego jedzenie ze Zbiórki trafiło do 20 tys. osób. Obecna zbiórka żywności będzie prowadzona w 28 sklepach na terenie miasta Piła i w 7 gminach ościennych i przez około 600 wolontariuszy. Od 01 -03 grudnia 2017 r. to podczas tego weekendu naprawdę wszystko zależy od naszego społeczeństwa, jakie będą mieć gorące serca. Bank Żywności w Pile zwraca się o wsparcie akcji, bo nikt nie może zostać bez jedzenia na święta!

  - Pomóc może każdy i każda pomoc ma znaczenie. By odmienić czyjś los często wystarczą małe dobre gesty wielu ludzi, które zsumowane, przynoszą realną i odczuwalną poprawę w życiu innych osób – podkreśla Stanisław Borecki – Dyrektor Banku Żywności w Pile.

  Obecnie mile widziane najpotrzebniejsze produkty to: mąka, olej, cukier, przetwory mięsne, warzywne i owocowe, słodycze oraz bakalie.

  - Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku.” Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy, codzienny gest, który świadczy o tym, jak bardzo zależy nam na innych. A chęć, by ci inni mieli równie wspaniałe święta, co my sami, to dowód, że mieszkańcy Piły i gmin ościennych wiedzą, co znaczy empatia - tłumaczy Stanisław Borecki – Dyrektor Banku Żywności w Pile.

  Produkty ze sklepu trafią do magazynów Banków Żywności, gdzie wolontariusze posegregują, policzą i podzielą je na paczki. Następnie Banki Żywności przekażą produkty lokalnym organizacjom dobroczynnym. Żywność jeszcze na święta trafi do osób potrzebujących z regionu, w którym Dobroczyńcy podzielą się zakupami. W ten sposób zapewnią godne święta najuboższym rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym, dzieciom z domów dziecka, osobom chorym a także i bezdomnym.

  Wszystkie szczegóły na temat Banków Żywności oraz Świątecznej Zbiórki Żywności czekają na stronie www.bankizywnosci.pl. Można tam znaleźć też listę sklepów, w których będzie prowadzona zbiórka. W tym roku partnerami strategicznym Świątecznej Zbiórki Żywności jest producent ziół i przypraw marki Kamis – firma McCormick Polska. Zbiórka odbędzie się w sklepach sieci handlowych: Auchan, Biedronka, Carrefour, Intermarché, Kaufland, Lidl, Mila, Netto, Piotr i Paweł, POLOmarket, Stokrotka, Tesco.

  (SE)