Dołącz do nowego klubu SPS Volley Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Dołącz do nowego klubu SPS Volley Piła

Niewątpliwie Piła to miasto, które wszystkim sportom jest bardzo przychylne. Działają tutaj różnego rodzaju klub i organizacje sportowe, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć miejsca dla siatkówki. Trzy miesiące temu powołano do życia Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Volley Piła – siatkarski klub młodzieżowy kształtujący młode zawodniczki w czterech kategoriach wiekowych: od mini siatkówki do juniorki, który ma pomóc w wychowaniu kolejnych wielkich siatkarek. Ambasadorem klubu został wykonawca muzyki reggae Kamil Bednarek.

Sport kształtuje prawidłowe nawyki tak bardzo potrzebne dla dzieci i młodzieży, dlatego nad rozwojem nowego klubu pracują wysokiej klasy trenerzy, pedagodzy związani z piłką siatkową od kilkunastu lat: Andrzej Zapaśnik, Paweł Łojewski, Agnieszka Kosmatka, Sławomir Świderski, Tomasz Idzikowski i Rafał Pogorzelski. Taka kadra stwarza realną perspektywę zaistnienia w siatkarskim świecie.

- Volley Piła to projekt dla ludzi kochających siatkówkę, którzy chcą być przy siatkówce, którzy chcą tworzyć. Jesteśmy klubem młodzieżowym, nie seniorskim. Oprócz szkolenia chcemy też sportowo zaistnieć. Chcemy, aby dziewczyny z Piły, z naszego klubu sięgały po medale mistrzostw kraju. Cel na ten rok, który sobie postawiliśmy, to dobre wyniki w juniorkach, dlatego podpisujemy kontrakty z zawodniczkami, m.in. pojawią się cztery zawodniczki z kadry Polski, które będą się przygotowywały do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. One będą naszą drużynę uzupełniały na wyższych etapach rozgrywek. Ponadto pojawią się u nas zawodniczki z Polic, Rzeszowa, które miały przygodę z SMS Szczyrk – mówi Andrzej Zapaśnik, prezes, trener Volley Piła.

Oprócz rozgrywek młodzieżowych zawodniczki Volley Piła swoje umiejętności mają podnosić w rozgrywkach drugoligowych.

- Część naszych dziewczyn przetarła się już w tej klasie rozgrywkowej. Chcemy, aby nasze zawodniczki Kadetki i Juniorki oprócz rywalizacji ze swoimi rówieśniczkami ogrywały się z dziewczynami starszymi, reprezentującymi wyższy poziom. Wiadomo, że gra z lepszymi zawodniczkami w lidze powoduje, że dziewczyny z miesiąca na miesiąc podwyższają swoje umiejętności, co ma im przynieść efekt w rozgrywkach juniorskich – dodaje była siatkarka Agnieszka Kosmatka, trenerka Volley Piła.

Założycielom, trenerom, sponsorom i partnerem Volley Piła przyświeca maksyma, że „w życiu zawsze warto być człowiekiem”, natomiast dziewczyny do treningów motywują słowa Ambasadora klubu Kamila Bednarka „Szanuj to co masz, życie to jest Twoja szansa, wykorzystaj ten czas”. Popularny muzyk pojawi się na jednym z obozów młodych siatkarek, a także przyjedzie z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile oraz do SMS LO w Pile, gdzie uczęszczają podopieczne klubu.

Klub zaprasza nie tylko dziewczyny, które grają w siatkówkę, ale również dzieci, które mają pasję i chcą zacząć swoją przygodę z siatkówką.

Volley Piła to także projekt dla ludzi biznesu oczekujących transparentności wydawania ich ciężko zarobionych pieniędzy. Klub chce, aby marka stowarzyszenia reprezentującego sponsorów i partnerów była rozpoznawalna w całej Polsce.

NABÓR

Roczniki 2006 i młodsze – nabór prowadzi trener Tomasz Idzikowski 502 144  996 (Szkoła Podstawowa nr 2)

Roczniki 2005 i 2004 (młodziczka) – nabór prowadzi trener Sławomir Świderski 661 216 819 (Szkoła Podstawowa nr 2)

Roczniki 2003 i 2002 (kadetka) – nabór prowadzi trenerka Agnieszka Kosmatka  604 484 367 (SMS LO Piła)

Roczniki 2001 i 2000 (juniorka) – nabór prowadzi trener  Andrzej Zapaśnik  602 295 655 (SMS LO Piła)

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub dołączyć do siatkarskiej rodziny – przyjdź na trening lub uzyskaj więcej informacji – volleypila.pl

Sebastian Daukszewicz

dolacz)do_nowego_klubu_sps00

dolacz)do_nowego_klubu_sps16 dolacz)do_nowego_klubu_sps01 dolacz)do_nowego_klubu_sps02 dolacz)do_nowego_klubu_sps03 dolacz)do_nowego_klubu_sps04 dolacz)do_nowego_klubu_sps05 dolacz)do_nowego_klubu_sps06 dolacz)do_nowego_klubu_sps07 dolacz)do_nowego_klubu_sps08 dolacz)do_nowego_klubu_sps09 dolacz)do_nowego_klubu_sps10 dolacz)do_nowego_klubu_sps11 dolacz)do_nowego_klubu_sps12 dolacz)do_nowego_klubu_sps13 dolacz)do_nowego_klubu_sps14 dolacz)do_nowego_klubu_sps15