Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej i staże | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej i staże

  Dotacje_na_rozpoczecie

  Powiatowy Urząd Pracy w Pile prowadzi nabór wniosków na dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej oraz na organizację staży dla osób bezrobotnych.

  - Cieszy mnie zwłaszcza to, że aktualne nabory adresowane są również do ludzi młodych, przed 30-tym rokiem życia – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. - To dla wielu może być szansa na znalezienie własnej, zawodowej drogi. Ze środków Powiatowego Urzędu Pracy w Pile mogą korzystać osoby bezrobotne, które mają pomysł na własny biznes, ale nie mają kapitału na rozpoczęcie działalności np. na zakup odpowiedniego sprzętu. Zachęcam też pracodawców z powiatu pilskiego, do korzystania ze wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy na organizację staży dla osób bezrobotnych. W ten sposób można znaleźć – na przyszłość – wartościowego pracownika, ponosząc przy tym minimalne koszty.

  DLA BEZROBOTNYCH

  Nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych do 30. roku życia w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy  w powiecie pilskim (II)” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 22 000 zł.

  Termin składania wniosków – do 29 lipca 2016r.

  Preferowane będą kobiety do 25. roku życia.

  Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia, do wyczerpania limitu środków. Wnioski oraz kryteria dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy (punkt informacyjny oraz pok. 18) i na stronie internetowej www.pila.praca.gov.pl.

  Nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych.

  Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 20.000 zł.

  Termin składania wniosków – do 5 sierpnia 2016r.

  Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia, do wyczerpania limitu środków Funduszu Pracy.

  Wnioski oraz kryteria dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy (punkt informacyjny oraz pok. 18) i na stronie internetowej: www.pila.praca.gov.pl.

  DLA PRACODAWCÓW

  Nabór wniosków na organizację 4-miesięcznych staży z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 3 miesiące w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy  w powiecie pilskim (II)” realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Termin składania wniosków – do 29 lipca 2016r.

  Przy kierowaniu na organizowane miejsca stażu preferowane będą kobiety oraz osoby po 50. roku życia. Kompletne wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia. Wnioski oraz kryteria dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy (punkt informacyjny oraz pok. 1) i na stronie internetowej www.pila.praca.gov.pl.

  Nabór wniosków na organizację staży:

  5-miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 4 miesiące.

  4-miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 3 miesiące.

  W ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie pilskim (II)” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Termin składania wniosków – do 29 lipca 2016r.

  Preferowane będą kobiety poniżej 30. roku życia, długotrwale bezrobotne, niepełnosprawne, o niskich kwalifikacjach.

  Kompletne wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia. Wnioski oraz kryteria dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy (punkt informacyjny oraz pok. 1) i na stronie internetowej www.pila.praca.gov.pl.

  Zapraszamy do składania wniosków!

  A.M.