Dr Zygmunt Malinowski z Ars Medical w Pile menedżerem roku w ochronie zdrowia!

Aż dziesięć statuetek trafi do rąk zwycięzców w szesnastej edycji konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny. Kapituła wybrała tegorocznych laureatów tego prestiżowego przedsięwzięcia. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbędzie się 19 stycznia w Zamku Królewskim w Warszawie. Główną nagrodę w kategorii Menedżer Roku 2016 w Ochronie Zdrowia – placówki prywatne odbierze z rąk Ministra Zdrowia dr Zygmunt Malinowski – prezes zarządu  „Ars Medical” Sp. z o.o. w  Pile.

Kapituła konkursu złożona z osób szczególnie zaangażowanych w ochronę zdrowia: przedstawicieli władzy ustawodawczej, samorządu terytorialnego, związków pracodawców, instytucji, podmiotów gospodarczych, stowarzyszeń oraz najbardziej wpływowych osobistości świata medycyny doceniła w drodze głosowania doceniła w drodze głosowania wysiłek włożony w spektakularną rozbudowę kierowanej przez Zygmunta Malinowskiego placówki i rozwój standardu usług. Koszt inwestycji to ponad 60 mln zł. Rozbudowa dotychczasowego obiektu pozwala na skupienie w jednej lokalizacji wszystkich etapów prowadzenia pacjenta – od lekarza pierwszego kontaktu, poprzez poradnie specjalistyczne, diagnostykę, gabinety zabiegowe, izbę przyjęć na oddziały łóżkowe, hospitalizację, sale operacyjne czy pooperacyjny dział intensywnej opieki medycznej.

– Budynek powstał w ciągu trzech lat, a jego koszt to ponad 60 mln zł. Na uwagę zasługują m.in. nietuzinkowe rozwiązania wewnątrz obiektu, np. podświetlane szklane schody, które wyglądają, jakby unosiły się w powietrzu. Podobne widziałem w Anglii i pomysł ten przeniosłem do placówki Ars Medical. Naszym pacjentom chcemy oferować wszystko, co jest dobre i dostępne w służbie zdrowia. Chcemy, aby nikt, kto to nas przychodzi, nie czuł się anonimowy. Już od wejścia pacjentem zajmuje się nasz personel – mówi w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”  dr Zygmunt Malinowski.

Podkreśla także, że inwestowanie w prywatną służbę zdrowia jest ryzykowne – wymaga odwagi i rozsądku. – Dlatego tak ważne jest bycie konkurencyjnym, oferowanie świadczeń, jakich nie mają inni. Sukcesem jest już strategia działania. Trzeba wiedzieć, w jakim kierunku się rozwijać, i przewidywać, czy będzie zapotrzebowanie na dane świadczenia. Naszą wizytówką i jednocześnie kierunkami rozwoju są kardiologia – diagnostyka nieinwazyjna choroby wieńcowej, diagnostyka inwazyjna arytmii serca wraz z leczeniem, oraz onkologia – pełna diagnostyka i chemioterapia – w ramach NFZ – dodaje dr Malinowski.

Średnio 60 proc. pacjentów placówki to pacjenci komercyjni, 40 proc. stanowią pacjenci w ramach świadczeń NFZ.

Konkursowa gala, która odbędzie się 19 stycznia 2017 r.  na Zamku Królewskim w Warszawie to od lat jedna z najbardziej prestiżowych uroczystości środowiska medycznego. Każdego roku, jej kulminacyjnym momentem jest uhonorowanie pamiątkowymi statuetkami osób i podmiotów będących laureatami konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny. W poprzednich edycjach tego przedsięwzięcia statuetki laureatom wręczali urzędujący ministrowie zdrowia: prof. Zbigniew Religa, Marek Balicki, Leszek Sikorski, Ewa Kopacz, Bartosz Arłukowicz, Konstanty Radziwiłł.

Celem konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny organizowanego przez wydawnictwo Termedia jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które szczególnie wyróżniły się na polu polskiej medycyny. – By odnieść sukces, trzeba mieć nie tylko pomysł, ale także wiedzę, energię i żelazną konsekwencję we wcielaniu go w życie – mówi Janusz Michalak, prezes Wydawnictwa Termedia.

Patronat nad XVI edycją konkursu Sukces Roku 2016 w Ochronie Zdrowia objął Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł. Kandydatów w ośmiu kategoriach (wraz z uzasadnieniem) mogły do 31 października zgłaszać organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także indywidualne osoby.

Ostatecznego wyboru laureatów dokonała Kapituła, w której skład wchodzą najbardziej wpływowe osoby ze świata medycyny, m.in. byli ministrowie zdrowia, wybitni naukowcy oraz szefowie najważniejszych organizacji sektora medycznego. By pomóc Kapitule w podejmowaniu decyzji organizatorzy powołali Jury Preselekcyjne, które przedstawiło naczelnemu organowi wstępne rekomendacje.

Ewa Gosiewska
Termedia
Fot. MM

dr_malinowski_menadzerem_roku01

dr_malinowski_menadzerem_roku02 dr_malinowski_menadzerem_roku03 dr_malinowski_menadzerem_roku04