Drugi rejs z prezydentem Piły w ramach WOŚP zrealizowany | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Drugi rejs z prezydentem Piły w ramach WOŚP zrealizowany

W miniony weekend państwo Agnieszka i Piotr Przybylscy wraz z dziećmi oraz Justyna i Andrzej Kawka z córką pojawili się w Sopocie. Powodem wizyty na Pomorzu była chęć realizacji przedmiotu aukcji zaproponowanej przez prezydenta Piotra Głowskiego w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Morska przygoda rozpoczęła się na sopockim molo, gdzie czekał na nich piękny jacht Ladies&Gentleman  z kapitanem Waldemarem Ciupakiem i prezydentem Piły Piotrem Głowskim na pokładzie.

Pierwszym kierunkiem rejsu był Targ Rybny, gdzie na Motławie odbyło się Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego. Uczestnicy tego wydarzenia mogli podziwiać wiele pięknych żaglowców, które tego dnia pojawiły się w Gdańsku. Podczas oficjalnej ceremonii uczestnicy rejsu spotkali się z panem Piotrem Borowskim – zastępcą Prezydenta Miasta Gdańska. W trakcie spotkania prezydent Głowski przekazał prezydentowi Borawskiemu kopię pilskiej księgi kondolencyjnej wyłożonej w Regionalnym Centrum Kultury po zamordowaniu prezydenta Pawła Adamowicza.

Po zakończeniu spotkania w Gdańsku, jacht Ladies&Gentlemen po kilkugodzinnym rejsie po Bałtyku, zameldował się w porcie w Helu. Tam na żeglarzy z posiłkiem czekała już Tawerna Helios. Po nim odbył się spacer po Helu, a po nim zasłużony odpoczynek w helskim porcie pod pokładem żaglowca Ladies&Gentlemen.

Następnego dnia, po śniadaniu uczestnicy wyprawy udali się na dalsze poznawanie Helu. Pierwszym punktem programu była wizyta w najdalej wysuniętym punkcie Polski, później spacer w rejonie helskich umocnień, a na zakończenie dnia odbyła się obowiązkowa wizyta w Fokarium, gdzie pracownicy Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego rehabilitują i przywracają środowisku naturalnemu te wspaniałe zwierzęta. Po kawie w Tawernie Helios i posiłku na jachcie, uczestnicy wyprawy udali się do Sopotu, gdzie odbyło się zakończenie tego weekendu.

- Dziękuję panu Krzysztofowi Kaszkowiakowi i Pomorskim Apartamentom za udostępnienie zwycięzcom aukcji noclegu i niezapomnianą przejażdżkę zabytkowym Jaguarem po Trójmieście. Pani Dominice Kaczmarczyk-Ciupak i panu Waldemarowi Ciupak za niezwykły rejs żaglowcem Ladies&Gentlemen i smaczne chwile spędzone w Tawernie Helios. Oczywiście dziękuję również rodzinom Przybylskich i Kawka za udział w aukcji i rejsie. Mam nadzieję, że weekend na Pomorzu był dla Państwa ciekawym przeżyciem. Cieszę się, że wspólne zagraliśmy w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedział po zakończeniu rejsu prezydent Piotr Głowski.

Dotychczas Prezydent Piły oddawał na licytację jeden dzień swojej pracy. W tym czasie aukcje wygrały firmy: Browar Czarnków, Pellas X, ABC Apartamenty, TV Asta, Studio K2 i Netia S.A. Od dwóch lat na aukcję wystawia morski rejs po Bałtyku. Dzięki wszystkim aukcjom z udziałem prezydenta Piotra Głowskiego na koncie WOŚP znalazło się 39 977 złotych.

Więcej zdjęć znajduje się na profilu Facebook Piotr Głowski Nowy Etap
Materiał filmowy z pierwszego dnia rejsu

Bartosz Mirowski

drugi_rejs_z_prezydentem

drugi_rejs_z_prezydentem_02 drugi_rejs_z_prezydentem_03 drugi_rejs_z_prezydentem_04 drugi_rejs_z_prezydentem_05 drugi_rejs_z_prezydentem_06