Dwie imprezy country 26 maja w Pile! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Dwie imprezy country 26 maja w Pile!

21 marca na konferencji prasowej starosta pilski Eligiusz Komarowski i Krzysztof Meszyński (miłośnik muzyki country) poinformowali, że 26 maja organizują na stadionie przy Okrzei XI Country nad Gwdą. Jak się okazało tego dnia taką imprezę w swoim kalendarium wydarzeń wpisane miało Miasto Piła. Pierwotnie organizatorem tej imprezy miał być z RCK, MOSIR, KTM Husaria i co ciekawe Krzysztof Meszyński, który w lutym poinformował Stanisława Dąbka, dyrektora RCK w Pile o tym, że rezygnuje z organizacji tegorocznego koncertu promocyjnego i deklaruje, że w tym roku nie będzie organizował tego typu wydarzenia.

Mimo to miasto zorganizuje tą imprezę 26 maja w Parku na Wyspie, o czym poinformowano na konferencji prasowej, na której również zostały przedstawione kulisy organizacji i rozmów z Krzysztofem Meszyńskim na temat XI edycji Country nad Gwdą w Parku na Wyspie.

- Podczas konferencji prasowej w Młodzieżowym Domu Kultury padły z ust pana Krzysztofa Meszyńskiego słowa, które mijają się z prawdą, żeby nie powiedzieć, że są kłamliwe. Pan Krzysztof Meszyński uczestniczył w rozmowach odnośnie organizacji XI Country nad Gwdą, nawet przy ustaleniu daty 26 maja, którą my i on zatwierdził. Ze zdumieniem i oburzeniem przyjąłem, że ktoś podaje publicznie nieprawdziwe informacje. Regionalne Centrum Kultury ma w planie zorganizować konferencję prasową odnośnie tego wydarzenia z udziałem Korneliusza Pacudy, który tą imprezę 26 maja na Wyspie poprowadzi. Co do nazwy musimy się jeszcze zastanowić. Było tez spotkanie, na którym pan Krzysztof Meszyński poinformował mnie, że nie będzie organizatorem tej imprezy, podając jako powód zmianę miejsca zatrudnienia. My uznaliśmy, że jesteśmy już daleko zaawansowani w przygotowania tej imprezy  (m.in. ustalony budżet) i niezależnie czy osoba Krzysztofa Meszyńskiego będzie obecna przy organizacji, czy nie to my i tak ten piknik zorganizujemy. Dowodem są też przygotowane zaproszenia na koncert promocyjny XI edycji Country nad Gwdą, które zostały zaprojektowane przez pana Krzysztofa Meszyńskiego. Dziwne to dzielenie mieszkańców. Nie wiem, czemu ono ma służyć – mówi Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

Poniżej kalendarium faktów związanych z organizacją XI Country nad Gwdą przez RCK, MOSiR, KTM Husaria i Krzysztofa Meszyńskiego.

- Ostatnie miesiące 2017 roku – pierwsze spotkania i ustalenie daty i miejsca wydarzenia 26 maja, Park na Wyspie i ulice Piły.

- 5 grudnia 2017 – zatrudnienie Krzysztofa Meszyńskiego w Młodzieżowym Domu Kultury.

- 17 stycznia 2018 – Krzysztof Meszyński podczas spotkania (zorganizowane na prośbę K. Meszyńskiego) w Urzędzie Miasta zapewnia prezydenta Piotra Głowskiego o chęci dalszej współpracy przy projekcie pn. XI Country nad Gwdą. Prezydent informuje, że nie interesuje go miejsce zatrudnia Krzysztofa Meszyńskiego. Jest jedynie zainteresowany przygotowaniem udanego wydarzenia dla mieszkańców Piły.

- Luty 2018 – Krzysztof Meszyński przesyła plakat (plakat poniżej) zapraszający na koncert promujący XI Country nad Gwdą. Wydarzenie jest zaplanowane na 10 marca br, w klubie Scena. W późniejszym czasie to wydarzenie zostało odwołane.

- Luty 2018 – Krzysztof Meszyński informuje dyrektora Stanisława Dąbka, że rezygnuje z organizacji tegorocznego koncertu i deklaruje, że w tym roku nie będzie organizował tego typu wydarzenia. Dyrektor Dąbek przyjmuje to do wiadomości i informuje, że pozostali organizatorzy dalej będą przygotowywać to wydarzenie. Bo zostały podjęte już zobowiązania wobec innych partnerów tego wydarzenia.

- Po 24 lutego 2018 – Krzysztof Meszyński kilkukrotnie próbuje zaprosić do organizacji „swojego” koncertu country członków KTM Husaria Piła. Klub informuje, że będzie współpracował z dotychczasowymi partnerami.

- 21 marca 2018 – podczas konferencji prasowej Krzysztof Meszyński wspólnie ze Starostą informuje o XI Country nad Gwdą i oświadcza, że nie wie nic o organizacji przez RCK, MOSiR i KTM Husaria koncertu country w dniu 26 maja na Wyspie.

Na facebooku dostępne jest video z konferencji prasowej w Regionalnym Centrum Kultury, która odbyła się po konferencji w Młodzieżowym Domu Kultury.

https://www.facebook.com/tetnoregionu/videos/1978559265518479/

Sebastian Daukszewicz

dwie_imprezy_country00

dwie_imprezy_country05 dwie_imprezy_country01 dwie_imprezy_country02 dwie_imprezy_country03 dwie_imprezy_country04