Dzieci z Litwy z wizytą w Gminie Szydłowo | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Dzieci z Litwy z wizytą w Gminie Szydłowo

dzieci_z_litwy_z_wizyta

Jak się bawić, to się bawić – i to w niezwykle ciekawym składzie! W ramach trzeciej edycji kresowych wakacji organizowanych przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży i Pilskich Patriotów, 3 lipca Gminę Szydłowo odwiedziły polskie dzieci mieszkające na Litwie, uczące się w polskiej szkole w miejscowości Dziewieniszki na Wileńszczyźnie.

Sympatyczni goście z północnego wschodu podczas pobytu w Gminie Szydłowo zwiedzili Sanktuarium Maryjne w Skrzatuszu, a ponadto mieli okazję spłynąć kajakami po rzece Ruszyca – od Stanicy Wrzosy aż do Krępska. Ten 4-godzinny spływ był doskonałą okazją zarówno do sprawdzenia swoich umiejętności, jak i do integracji i zapoznania się z fantastycznymi krajobrazami naszej Gminy. Warto wspomnieć, że dla niektórych uczestników wycieczki spływ ten był atrakcją wyjątkową, bo płynęli oni kajakami po raz pierwszy.

Dzieci swoją wizytę zakończyły wspólnym obiadem, na którym obecny był również Wójt Gminy Szydłowo Tobiasz Wiesiołek. Goście byli niezmiernie wdzięczni za zapewnienie im 1-dniowego pobytu w Gminie Szydłowo. Chcąc, by nasi rodacy zapamiętali ten wyjazd na długo, Wójt wręczył im również ciekawe upominki.

UG Szydłowo