Dzielnicowi aktywnie działają w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Dzielnicowi aktywnie działają w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”

Dzielnicowi podczas drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” przeprowadzili szereg akcji dla uczniów szkół podstawowych. Zachęcali również do udziału w konkursie „przeWODNIK”. Podjęte działania będą kontynuowane przez cały okres wakacyjny.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pile odwiedzali szkoły podstawowe na terenie powiatu pilskiego. Dzielnicowi i policjanci realizujący zadania w zakresie profilaktyki społecznej podczas spotkań z uczniami rozmawiali na temat bezpiecznego spędzania czasu nad wodą i terenach przywodnych, ale także podczas podróży, zabaw w domu lub na powietrzu. Dalsze spotkania z młodzieżą będą realizowane w ramach wizyt  na organizowanych półkoloniach.

Podczas spotkań profilaktycznych przekazano informację o konkursie pn. Filmowy przeWODNIK. Konkurs w którym można wykazać się kreatywnością oraz zachęca do wspólnego działania cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci szkół podstawowych. Wszystkich zainteresowanych tą formą zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej:

http://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/konkurs/32248,Konkurs-filmowy-quotFilmowy-1przeWODNIKquot.html

Przez cały okres wakacyjny policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile będą czuwać nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą. Jednocześnie przypominamy o kilku zasadach prawidłowego zachowania, tak aby uniknąć niebezpiecznych wydarzeń.

- Zawsze wybieraj kąpieliska strzeżone przez służby ratownicze.

- Zapoznaj się i przestrzegaj zasad regulaminu kąpieliska, stosuj się do zaleceń ratowników, którzy pełnią dyżur na kąpielisku.

- Pamiętaj! Dzieci do lat 7 mogą przebywać na terenie kąpieliska, pływalni oraz korzystać z kąpieli wyłącznie pod opieką i nadzorem osób pełnoletnich.

- Nie wchodź do wody wbrew zakazowi ratownika oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona.

- Nie wchodź do wody bezpośrednio po spożytym posiłku, nie wskakuj tez gwałtownie do wody będąc rozgrzanym dłuższym opalaniem.

- Nigdy nie skacz (zwłaszcza na głowę) do nieznanej wody .

- Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich, jeżeli wypłyniesz za daleko od brzegu może Ci zabraknąć sił na powrót

- Alkohol i woda nie idą w parze – nawet mała ilość alkoholu przy połączeniu z wysoką temperaturą wpływa na naszą koncentracje i koordynację ruchową.

JP – KPP w Pile

dzielnicowi_aktywnie_dzialaja00

dzielnicowi_aktywnie_dzialaja08 dzielnicowi_aktywnie_dzialaja01 dzielnicowi_aktywnie_dzialaja02 dzielnicowi_aktywnie_dzialaja03 dzielnicowi_aktywnie_dzialaja04 dzielnicowi_aktywnie_dzialaja05 dzielnicowi_aktywnie_dzialaja06 dzielnicowi_aktywnie_dzialaja07