Dzień Strażaka w powiecie pilskim | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Dzień Strażaka w powiecie pilskim

Maj to miesiąc, w którym swoje święto obchodzą strażacy, zarówno ci zawodowi jak i ochotnicy. Obchody Dnia Strażaka świętowane są w poszczególnych jednostkach, często odbywają się wspólne uroczystości na terenie poszczególnych gmin.

Tradycyjnie, jak co roku w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej k. Łobżenicy odbyło się XXXV Spotkanie Strażaków.

Tegoroczne uroczystości zaplanowano na sobotę 12-go maja. Do Sanktuarium Maryjnego przybyli przedstawiciele strażaków z całego regionu. Uroczystości rozpoczęło wprowadzenie pocztów sztandarowych oraz powitanie przybyłych gości, w tym parlamentarzystów oraz przedstawicieli samorządów różnego szczebla.

Po otwarciu uroczystości odprawiona została uroczysta msza święta, której przewodniczył Kapelan Powiatowy Strażaków ks. Antoni Tofil. Nierozerwalnym elementem mszy jest procesja wszystkich uczestników po gaju góreckim.

Na zakończenie uroczystości zorganizowano piknik, na którym tradycyjnie nie zabrakło strażackiej grochówki. Przebieg uroczystości został uświetniony obecnością orkiestry strażackiej z Osieka nad Notecią.

Z.S.

dzien_strazaka_w_powiecie00

dzien_strazaka_w_powiecie11 dzien_strazaka_w_powiecie01 dzien_strazaka_w_powiecie02 dzien_strazaka_w_powiecie03 dzien_strazaka_w_powiecie04 dzien_strazaka_w_powiecie05 dzien_strazaka_w_powiecie06 dzien_strazaka_w_powiecie07 dzien_strazaka_w_powiecie08 dzien_strazaka_w_powiecie09 dzien_strazaka_w_powiecie10