Edukacja mieszkańców powiatu chodzieskiego | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Edukacja mieszkańców powiatu chodzieskiego

W dniach 12, 13, 15 marca oraz 11 kwietnia 2019 roku na terenie powiatu chodzieskiego zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne w ramach kampanii społecznych: „BEZPIECZNE GOSPODASTWA ROLNE”, „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”, „STOP POŻAROM TRAW” oraz „BEZPIECZNE ŻNIWA”. Edukacja odbyła się w ramach spotkań dla rolników i mieszkańców obszarów wiejskich pod nazwą „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi” organizowanych przez chodzieskie biuro powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Podczas spotkań poruszono tematy związane z zagrożeniami występującymi w obrębie gospodarstw rolnych, bezpieczeństwo pożarowe oraz zabezpieczenia przy składowaniu płodów rolnych. Ponadto poruszono zagadnienia związane z zagrożeniami w miejscach zamieszkania, w tym niebezpieczeństwo jakie ze sobą niesie tlenek węgla oraz sposoby ochrony przed „czadem”. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży omówili ponadto profilaktykę przeciwdziałania pożarom sadzy w kominach i przypomnieli o zakazie wypalania traw. Spotkania odbyły się w Chodzieży, Budzyniu, Margoninie oraz Szamocinie.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego podczas prac rolnych oraz przypomina o zakazie wypalania traw i nieużytków. Szczegółowe porady dotyczące bezpieczeństwa pożarowego można uzyskać na stronie internetowej komendy http://www.chodziez.psp.wlkp.pl/ zakładce „PORADY”.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz

edukacja_mieszkancow1_01

edukacja_mieszkancow1_05 edukacja_mieszkancow1_02 edukacja_mieszkancow1_03 edukacja_mieszkancow1_04