Edward Kreft nie żyje! W czwartek ostatnie pożegnanie pilskiego Artysty | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Edward Kreft nie żyje! W czwartek ostatnie pożegnanie pilskiego Artysty

edward_kreft_nie_zyje00

edward_kreft_nie_zyje04 edward_kreft_nie_zyje01 edward_kreft_nie_zyje02 edward_kreft_nie_zyje03

Z przykrością informujemy, iż 5 czerwca 2018 r. po ciężkiej chorobie, w wieku 80 lat odszedł od nas ceniony, szanowany, lubiany Edward Kreft – artysta plastyk, były plastyk wojewódzki, były prezes Zarządu Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Część Jego Pamięci!

Ostatnie pożegnanie Pana Edwarda odbędzie się w czwartek, 7 czerwca 2018 roku. Msza św. rozpocznie się o godz. 11.00 w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych przy ul. Złotej w Pile. Po mszy, na Cmentarzu Komunalnym w Pile, o godz. 12.00 odbędzie się pochówek Artysty. Dla chętnych pragnących udać się na cmentarz, pod kościołem będzie podstawiony autobus.

***

Edward Kreft urodził się w 1938 roku w Starogardzie Gdańskim, studia ukończył w pracowni graficznej prof. Jerzego Hoppena na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych. Ten znakomity, uznany w świecie artysta, specjalizujący się w grafice artystycznej, użytkowej, metaloplastyce, rysunku i rzeźbie, jest twórcą ponad 300 grafik- drzeworytów, akwafort, linorytów i około 70 exlibrisów i to zarówno dla instytucji państwowych jak i osób prywatnych. Swoje prace eksponował na blisko 45 wystawach w kraju i zagranicą – Niemcy, Francja, Rosja, Holandia, Szwecja, Bułgaria, a za swą działalność w upowszechnianiu kultury doczekał się wielu nagród państwowych – między innymi Złotego Krzyża Zasługi.

Swoistym credo Artysty było stwierdzenie: W rysunku zawsze chodzi o krechę, krecha nie może być twarda. Ważna jest także głębia, no… może najważniejsza.

mm
Foto Katarzyna Olter Photography