Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz 4. w Pile! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz 4. w Pile!

  Ekstremalna_Droga_Krzyzowa

  Ekstremalna Droga Krzyżowa zrodziła się jako odpowiedź na kryzys męskości i przez lata ewoluowała do idei wychodzącej na przeciw ludziom, którzy potrzebują w wierze wyzwań, zwykłych bądź ekstremalnych, zderzających nasze ciało z duszą i prowadzących do wewnętrznej i duchowej przemiany, do przekraczania wszelkich granic własnego umysłu i ciała, ludziom którzy potrzebują czasu, przestrzeni i ciszy na spokojne przeżywanie Wielkiego Postu i misterium Drogi Krzyżowej, którzy wychodzą poza schematy i szukają niestandardowych dróg do Boga. W końcu dla tych, którym brakuje czasu na rekolekcje, na modlitwę i potrzebują ten Wielki Post i spotkanie z Bogiem w drodze przyjąć w bardzo mocnej pigułce, ponieważ nie chcą zaniedbywać swojej duchowości, a EDK jest dla nich odpowiedzią na wezwanie do ruszenia się z własnej strefy komfortu i opuszczenia kanapy i zacisza własnego domu.

  W tym roku nasza najstarsza trasa (Niebieska) jest niemożliwa do przejścia ze względu na roboty drogowe na drodze krajowej przy budowie obwodnicy Wałcza, dlatego w tym roku przygotowujemy 2 NOWE TRASY – Zieloną i Czerwoną, z którymi już teraz można zapoznać się na stronie  http://www.edk.org.pl/.

  Na trasę Zieloną i Czerwoną od 25 marca będzie można składać deklarację przejścia EDK na stronie internetowej http://www.edk.org.pl/. Deklaracja jest oczywiście nieobowiązkowa, ze względu na to, że każdy kto zdecyduje się na wyjście idzie sam i na własną odpowiedzialność. Jest ona dla nas narzędziem statystycznym pozwalającym na zaopatrzenie się w odpowiednią ilość pakietów i gadżetów, dla tych którzy będą nimi zainteresowani, a także ocenę postępów i potrzeb rejonu przyszłe lata.

  Msza Święta na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się 23 marca o godzinie 20.00 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Pile – na tę Mszę zapraszamy również tych, którzy z wielu powodów nie mogą się wybrać, a także Państwa, aby mogli Państwo na własne oczy zobaczyć jaką siłę ma ta idea i mieli szansę zamienienia paru słów z tymi, którzy taką formę duchowości wybierają.

  Wszyscy, którzy na taką drogę zdecydują się wyruszyć, muszą zapoznać się z zasadami oraz ideą EDK, a także o posiadać rozważania oraz OPIS TRASY (niezbędny element zawierający szczegółowy opis całej trasy w punktach). Wszystko to można znaleźć na stronie internetowej http://www.edk.org.pl/.

  Jan Murach
  Lider Rejonu EDK Piła