Eliminacje do Olimpiady młodzieży w boksie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Eliminacje do Olimpiady młodzieży w boksie

  W Ciechocinku odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. W turnieju wystąpiły dwie zawodniczki pilskich Sportów Walki.

  Antonina Hader po dwóch zwycięstwach awansowała do najlepszej ósemki w kraju w swojej kategorii wagowej i w kwietniu będzie rywalizowała o medal Mistrzostw Polski kadetek. To kolejny udany występ w tym roku podopiecznej trenera Przemysława Leńca. Zaledwie kilka dni wcześniej wróciła z Rumunii, gdzie podczas turnieju Dracula Cup wywalczyła srebrny medal prestiżowego turnieju, na stracie którego stanęło ponad 300 zawodników z 25 krajów. Dodatkowo Polska reprezentacja kadetek i juniorek, z którą współpracuje trener Przemysław Leniec otrzymała puchar dla najlepszej kobiecej reprezentacji zawodów.

  Drugą pilską zawodniczką w Ciechocinku była Anita Leniec, która wygrała pierwszą walkę z rywalką z Ostrowca Świętokrzyskiego. Aby również uzyskać awans do olimpiady musi jednak stoczyć jeszcze jeden zwycięski pojedynek podczas drugiej eliminacji za dwa tygodnie.

  W tym samym czasie w Ciechocinku odbywał się turniej selekcyjny do Kadry Narodowej młodziczek. W turnieju wzięła udział trzecia pilanka Vanessa Tetzlaff, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii.

  Sporty Walki Piła

  eliminacje

  eliminacje_02 eliminacje_03 eliminacje_04 eliminacje_05