Enea PTPS Piła rozpoczął przygotowania do sezonu 2019/2020 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Enea PTPS Piła rozpoczął przygotowania do sezonu 2019/2020

Siatkarki Enea PTPS Piła wróciły do treningów po wakacyjnej przerwie. Pod wodzą nowego, lecz znanego już ze swojej pracy z pilskimi siatkarkami Mirosława Zawieracza będą przygotowywały się do startu rozgrywek na własnych obiektach. Po nieudanym poprzednim sezonie (dziewiąte miejsce w LSK) zespół znów został przemeblowany, czego efektem jest pojawienie się w kadrze 12 nowych zawodniczek. Odeszło 10 w tym trener Alessandro Chiappini. Tylko Anna Pawłowska (libero) i Paula Słonecka (przyjmująca) z ubiegłorocznego składu przedłużyło współpracę z wielkopolskim klubem.

8 sierpnia2019 r. w hali MOSiR przy ul. Żeromskiego 90 odbył się otwarty dla mediów trening pilskich siatkarek. To była świetna okazja, aby porozmawiać zarówno ze sztabem szkoleniowym jak i zawodniczkami, które będą reprezentować barwy PTPS-u w nadchodzącym sezonie.

Zespół rozpoczął już intensywne przygotowania do nadchodzących rozgrywek. Przez cały sierpień siatkarki będą trenowały na własnych obiektach a od września rozpoczną się mecze kontrolne i turnieje.

- Przez pierwsze dwa tygodnie budujemy różnego rodzaju wytrzymałość do tego, co będziemy mieli w późniejszym okresie zrobić podczas treningów na sali, siłowni i w terenie. Mamy większość nowych zawodniczek i tak za miesiąc będą one się zgrywać. Cel jest niezmienny. Chcemy grać jak najładniejszą siatkówkę. Słyszałem, że mamy najsłabszy zespół w lidze i już wszyscy przed pierwszym meczem skazują nas na spadek z ligi. Będziemy naszą ciężką pracą podczas treningów, meczów pokazać tym co tak mówią, że trochę nie znają się na siatkówce. Skład na dziś zamknięty, ale ciężko powiedzieć czy jeszcze ktoś dołączy przez sezonem, czy w trakcie. W planach na początku września sparingi, a pod koniec m.in. turnieje w Bobolicach, w Pile, mecze kontrolne, tak aby do 12 października było tej gry wystarczająco. Znam pilskie środowisko siatkarskie i jak się opuszcza swoje miasto, w którym mieszkam, to zawsze chce się wrócić. Poznałem już cały kraj pracując w różnych klubach. Od 3-4 sezonów coraz bardziej się zbliżałem do Piły, aż ponownie tu wylądowałem – mówi Mirosław Zawieracz, szkoleniowiec zespołu znad Gwdy.

Do pilskiego zespołu są też inne powroty. Oprócz trenera Mirosława Zawieracza, który w ubiegłym sezonie był trenerem Budowlani Toruń na pilski parkiet wraca m.in. Emilia Szubert, Oliwia Urban czy Żaneta Baran.

- Trenujemy ze sobą już dwa tygodnie. Jest nas dużo nowych i się dopiero poznajemy. Zawsze początki są trudne. Nie tylko nowe twarze są w naszym zespole, ale też w całej LSK, dlatego czas zweryfikuje jak to z nami będzie na zakończenie sezonu. Cele jednak mamy ambitne. Będziemy walczyć i chciały jak najwięcej meczy wygrywać. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Znam trenera i jestem pewna, że dużo z nas wyciągnie. Na pewno będziemy o ten skład meczowy walczyć – mówi Emilia Szubert, rozgrywająca Enea PTPS Piła.

Od 2017 roku z pilskim zespołem związana jest Anna Pawłowska grająca na pozycji Libero , która regularnie miała okazję grać w LSK a więc wydaje się, że doświadczenie tej zawodniczki może się przydać na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej.

- Rozpoczynam trzeci sezon w Pile i mam nadzieję, że będzie to bardzo owocny rok dla mnie i dla moich koleżanek. Zespół w większości to nowe zawodniczki, ale kilka dziewczyn wraca tutaj, czyli znają to pilskie środowisko siatkarskie. Chcemy wygrywać, ale o celach to pewnie jeszcze za wcześnie mówić. Będziemy chciały zagrać jak najlepszą siatkówkę dla wszystkich kibiców, którzy pojawią się na naszych meczach, będą nam kibicować i wspierać. W Pile bardzo dobrze się czuję, podoba mi się atmosfera na trybunach, podoba mi się miasto oraz możliwość pogodzenia gry ze studiowaniem fizjoterapii – dodaje Anna Pawłowska, libero Enea PTPS Piła.

Według wstępnego terminarza rozgrywek o Mistrzostwo Polski Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2019/2020. Enea PTPS Piła zacznie sezon  12 października od meczu na wyjeździe z Chemikiem Police.

Skład Enei PTP Piła na sezon 2019/2020:

rozgrywające: Sylwia Bolimowska, Emilia Szubert

atakująca: Marta Janiszewska, Żaneta Baran

przyjmujące: Paula Słonecka, Oliwia Urban, Aleksandra Kazała, Rozalia Hnatyszyn, Olga Markiewicz

środkowe: Karolina Bednarek, Gabriela Ponikowska, Judyta Gawlak

libero: Magdalena Saad, Anna Pawłowska

Sebastian Daukszewicz

enea_ptps_rozpoczal1_01

enea_ptps_rozpoczal1_52 enea_ptps_rozpoczal1_02 enea_ptps_rozpoczal1_03 enea_ptps_rozpoczal1_04 enea_ptps_rozpoczal1_05 enea_ptps_rozpoczal1_06 enea_ptps_rozpoczal1_07 enea_ptps_rozpoczal1_08 enea_ptps_rozpoczal1_09 enea_ptps_rozpoczal1_10 enea_ptps_rozpoczal1_11 enea_ptps_rozpoczal1_12 enea_ptps_rozpoczal1_13 enea_ptps_rozpoczal1_14 enea_ptps_rozpoczal1_15 enea_ptps_rozpoczal1_16 enea_ptps_rozpoczal1_17 enea_ptps_rozpoczal1_18 enea_ptps_rozpoczal1_19 enea_ptps_rozpoczal1_20 enea_ptps_rozpoczal1_21 enea_ptps_rozpoczal1_22 enea_ptps_rozpoczal1_23 enea_ptps_rozpoczal1_24 enea_ptps_rozpoczal1_25 enea_ptps_rozpoczal1_26 enea_ptps_rozpoczal1_27 enea_ptps_rozpoczal1_28 enea_ptps_rozpoczal1_29 enea_ptps_rozpoczal1_30 enea_ptps_rozpoczal1_31 enea_ptps_rozpoczal1_32 enea_ptps_rozpoczal1_33 enea_ptps_rozpoczal1_34 enea_ptps_rozpoczal1_35 enea_ptps_rozpoczal1_36 enea_ptps_rozpoczal1_37 enea_ptps_rozpoczal1_38 enea_ptps_rozpoczal1_39 enea_ptps_rozpoczal1_40 enea_ptps_rozpoczal1_41 enea_ptps_rozpoczal1_42 enea_ptps_rozpoczal1_43 enea_ptps_rozpoczal1_44 enea_ptps_rozpoczal1_45 enea_ptps_rozpoczal1_46 enea_ptps_rozpoczal1_47 enea_ptps_rozpoczal1_48 enea_ptps_rozpoczal1_49 enea_ptps_rozpoczal1_50 enea_ptps_rozpoczal1_51