ERASMUS DAY – dlaczego warto studiować poza granicami kraju | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  ERASMUS DAY – dlaczego warto studiować poza granicami kraju

  Studia to doskonały moment do nawiązywania przyjaźni, zdobywania doświadczenia akademickiego, poznania studentów z całego świata. Takie możliwości daje międzynarodowy program wymiany akademickiej ERASMUS+.

  Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, od roku 2007, gości u siebie studentów zagranicznych i wspiera wyjazdy swoich studentów poza granice kraju. Każdego roku w murach Uczelni przebywa kilkudziesięciu studentów zagranicznych i to właśnie oni, wraz z lokalnymi studentami, opowiedzieli – dlaczego warto skorzystać z niesamowitej studenckiej przygody.

  Okazją do spotkania z Erasmusami, stał się ERASMUS DAY, który Dział Współpracy Międzynarodowej Uczelni, organizuje od wielu lat. Tym razem studenci zagraniczni mówili m.in.: o kambodżańskich tradycjach i zwyczajach, o studiowaniu we włoskiej Pavii, o doświadczeniach, które zmieniają studenckie życie oraz o poznawaniu nowych miejsc na świecie.

  Studenci z ANS w Pile, którzy skorzystali z programu wymiany międzynarodowej, przedstawili zalety studiowania poza granicami i pokazali drogę – od bycia opiekunem studentów programu Erasmus+ w Polsce, po stanie się uczestnikiem programu i studiowaniu w Turcji.

  Erasmusi skosztowali polskich przysmaków, a na koniec wspólnie z polskimi studentami, stworzyli mural, który wypełniony został flagami z różnych stron świata.
  ERASMUS DAY ponownie ukazał, że mimo różnic kulturowych, religijnych – studenci z różnych państw, stanowią akademicką rodzinę, którą łączą te same wartości.

  Dla przypomnienia:

  Dzięki programowi ERASMUS+ można odbyć 1 semestr studiów lub kilka miesięcy praktyk na innym kontynencie. ANS w Pile współpracuje z ponad 40. uczelniami zagranicznymi – nie tylko w Europie, ale także w Ameryce Południowej i Azji.
  ANS w Pile gościła ponad 1000 osób – studentów i pracowników z uczelni zagranicznych, a ponad 300 osób z ANS w Pile wyjechało do uczelni partnerskich – nie tylko na kontynencie europejskim.

  Aleksandra Fabiszak
  Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile

  erasmus_day

  erasmus_day_02 erasmus_day_03 erasmus_day_04 erasmus_day_05 erasmus_day_06 erasmus_day_07 erasmus_day_08 erasmus_day_09 erasmus_day_10 erasmus_day_11 erasmus_day_12