Europoseł Leszek Miller z wizytą w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Europoseł Leszek Miller z wizytą w Pile

  29 lipca 2019 r. lejący się z nieba żar nie przeszkadzał Leszkowi Milerowi w podróży po Wielkopolsce. Po południu nowy Poseł do Parlamentu Europejskiego odwiedził Piłę, aby podziękować na konferencji prasowej za oddane na niego głosy oraz zapowiedział otwarcie swojego biura również w Pile. Prowadząc działalność w Brukseli i Strasburgu zdaje sobie sprawę, że podstawowe obowiązki dotyczą regionu Wielkopolskiego.

  Były premier startował w wyborach do Europarlamentu z wielkopolskiej listy Koalicji Obywatelskiej z drugiego miejsca. Uzyskując 79 380 głosów zdobył mandat europosła.

  - W maju byłem tu w Pile, w tym samym miejscu i starałem się przekonać jak największą ilość mieszkańców Piły i powiatu, aby zechcieli oddać na mnie głos. Dziś występuję w roli europejskiego parlamentarzysty i zapewniam zgodnie z tym, co wtedy mówiłem, że w miarę moich możliwości i sił będę starał się być często w Wielkopolsce. Dziś realizuję tą obietnicę – mówił podczas konferencji prasowej Leszek Miller. – Na pewno lewica musi popracować nad lepszym wynikiem. Jednak ostatnie wybory samorządowe, gdzie trzech moich kolegów zdobyło mandaty w sejmiku wojewódzkim, co było najlepszym wynikiem w Polsce świadczy o dużym poparciu. W żadnym regionie SLD nie ma tylu mandatów. W trudnych wyborach do PE mnie przypadł mandat, co jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Mam nadzieję, że wybory parlamentarne, które przed nami, będą też udane. Będę brał udział w tej kampanii, będę pomagał osobom z Wielkopolski. Wielu kolegów, wiele koleżanek pomagało mi podczas mojej kampanii w maju, więc będzie okazja też im pomóc w ramach długu wdzięczności. Kto mógłby wystartować w wyborach z pilskiego okręgu, to na pewno te trzy osoby z Sejmiku. A kto jeszcze? Dziś jeszcze za wcześnie, aby mówić o nazwiskach na listach – dodaje Leszek Miller.

  W nowej kadencji Parlamentu Europejskiego Leszek Miller (Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów) będzie zasiadać w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO), Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych (EMPL) oraz Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony (SEDE).

  (SE)

  europosel_miller1_01

  europosel_miller1_05 europosel_miller1_02 europosel_miller1_03 europosel_miller1_04