Evenio – nowoczesna aplikacja do komunikacji z mieszkańcami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Evenio – nowoczesna aplikacja do komunikacji z mieszkańcami

W trosce o środowisko naturalne oraz wygodę mieszkańców 14 gmin członkowskich Związku Międzygminnego PRGOK, wspólnie z firmą PROFEKO uruchomiło nowoczesną platformę e-usług EVENIO, która zdecydowanie poprawi i unowocześni formy komunikacji z mieszkańcami. To dzięki bezpłatnej aplikacji mieszkańcy mają w jednym miejscu wszelkie informacje odnośnie np. odbioru odpadów, otrzymują bieżące powiadomienia, mogą też szybko złożyć ewentualną reklamację i śledzić jej status. Aplikacja jest dostępna za darmo na telefony z systemem Android i na iPhone.

- Pierwotnie założyliśmy, aby można było informować za pomocą aplikacji o wiadomościach z działalności PRGOK. Dzięki temu, że przyglądamy się tej aplikacji z ciekawością, jako Urząd Miasta, widzimy szansę użycia jej na innych polach. Już pierwsze testy pojawiły się, które dotyczą kultury, sportu, wydarzeń, ogólnie tego, co się dzieje na terenie miasta albo o zagrożeniach, które mogą się pojawiać. W związku z tym jest szansa rozwoju tej platformy. Ja już mam zainstalowaną tą aplikację i działa bardzo dobrze – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

- Głównym naszym celem jest przekazać Państwu jak najlepszą, jak najszybszą informację o wydarzeniach planowanych i nagłych, np. pogodowych czy awarii śmieciarki. O tym Państwo zostaniecie poinformowani i na bieżąco będziecie mogli kontrolować cały udział w tym temacie. Platforma działa w dwie strony. My informujemy mieszkańców i mieszkaniec informuje nas. To od użytkownika zależy, które wydarzenia z listy dostępnych dla wybranych przez niego lokalizacji zasubskrybuje i które będzie śledził na bieżąco. Zachęcam do pobrania i do przetestowania aplikacji – dodaje Karol Michalec, Dyrektor Projektu w firmie Profeko sp. z o.o.

Po zainstalowaniu aplikacji Evenio ze sklepu (Google Play lub App Store) należy wpisać miejscowość i adres nieruchomości, a następnie ściągnąć harmonogram odbioru odpadów.

Użytkownicy aplikacji na bieżąco są informowani, kiedy należy wystawić worki z odpadami (z podziałem na frakcje), dodatkowo jest możliwość ustawienia przypominania o terminach odbioru i płatności za odpady. Aplikacja zawiera także informacje o zbiórkach mobilnych prowadzonych na terenie Związku. W przypadku zmiany harmonogramu odbioru odpadów lub nagłego zdarzenia (np. awaria śmieciarki) mieszkaniec niezwłocznie zostanie o tym fakcie poinformowany. Związek może korygować na bieżąco miejsca wystawienia odpadów, np. w przypadku remontu ulicy wskazując nowe miejsce odbioru.

Mieszkańcy mogą złożyć reklamację o braku odbioru odpadów. Wystarczy opis sytuacji z dodaniem zdjęć prosto z telefonu. Odpowiedź ZM PRGOK przyjdzie zwrotnie, bezpośrednio na urządzenie, z którego zostało wysłane zgłoszenie.

Poniżej przedstawiamy film, który ukazuje krok po kroku, jak pobrać, zainstalować i korzystać z aplikacji, aby ułatwić sobie codzienne życie.
https://www.youtube.com/watch?v=19fpkI8B2oo&t=56s

Sebastian Daukszewicz

evenio_nowoczesna_aplikacja00

evenio_nowoczesna_aplikacja12 evenio_nowoczesna_aplikacja01 evenio_nowoczesna_aplikacja02 evenio_nowoczesna_aplikacja03 evenio_nowoczesna_aplikacja04 evenio_nowoczesna_aplikacja05 evenio_nowoczesna_aplikacja06 evenio_nowoczesna_aplikacja07 evenio_nowoczesna_aplikacja08 evenio_nowoczesna_aplikacja09 evenio_nowoczesna_aplikacja10 evenio_nowoczesna_aplikacja11