Fajerwerki to nie tylko dobra zabawa | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Fajerwerki to nie tylko dobra zabawa

  Za kilka dni wiele osób hucznie będzie obchodzić zabawę sylwestrową. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie własnym oraz innych osób podczas używania fajerwerków ponieważ obchodzenie się nimi w nieodpowiedni sposób może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne, materialne oraz prawne.

  Policjanci, którzy każdego dnia pełnią służby na terenie całego powiatu szczególnie w tym okresie zwracają uwagę na akty zakłócania porządku publicznego, związane z używaniem wyrobów pirotechnicznych. Przypominamy, że zgodnie z prawem fajerwerki lub inne wyroby pirotechniczne mogą być używane tylko dwa dni – w Sylwestra i Nowy Rok. W przeciwnym razie popełnimy wykroczenie, za które może grozić mandat karny w wysokości nawet do 500 złotych.

  Decydując się na zakup fajerwerków pamiętajmy podczas ich używania o bezpieczeństwie własnym, ale również innych osób znajdujących się w pobliżu. Nieodpowiednie obchodzenie się z wyrobami pirotechnicznymi może zagrozić zdrowiu, a nawet życiu oraz być przyczyną powstania pożarów.

  Przypominamy, że niedozwolone jest również udostępnianie takich wyrobów osobom poniżej 18-tego roku życia. Sprzedaż fajerwerków osobom niepełnoletnim jest przestępstwem, za które może grozić kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

  Apelujemy do mieszkańców o odpowiedzialne świętowanie Nowego Roku i zachowanie ostrożności oraz zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z wyrobów pirotechnicznych.

  st. sierż. Wojciech Zeszot
  KPP w Pile

  fajerwerki_to_nie_tylko