Festiwal zawodów z kierunkami medycznymi | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Festiwal zawodów z kierunkami medycznymi

Jak pomóc osobie, która doznała wstrząsu po użądleniu pszczoły – jak wykonać konikopunkcję i podać adrenalinę domięśniowo; jak postępować z osobami chorymi na cukrzycę; jak opatrzyć ranę postrzałową. To tylko niektóre tematy, z którymi zmierzyli się uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, którzy podczas „Festiwalu zawodów” pojawili się w murach Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.  

Wykładowcy i studenci z Katedry Fizjoterapii, Pielęgniarstwa, Ratownictwa Medycznego oraz Kosmetologii, pokazali również – jak badać dno oka, jak właściwie osłuchiwać klatkę piersiową, jak wykonywać badanie piersi, jak sportowcy i młodzież mogą uniknąć kontuzji. Pojawiły się również zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej (zadławienia, zakrztuszenia) oraz tematy dotyczące pielęgnacji młodej cery.

Co ważne – nie była to tylko teoria. Przede wszystkim uczniowie mogli sami wykonać wiele ćwiczeń, które z pewnością pomogą im zapamiętać to, czego nauczyli się podczas kilku godzin spędzonych kierunkami medycznymi Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

Aleksandra Fabiszak
Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile

festiwal_zawodów1_01

festiwal_zawodów1_10 festiwal_zawodów1_02 festiwal_zawodów1_03 festiwal_zawodów1_04 festiwal_zawodów1_05 festiwal_zawodów1_06 festiwal_zawodów1_07 festiwal_zawodów1_08 festiwal_zawodów1_09