Finał Halowych Mistrzostw OZPN w Pile. Triumf ekipy z Szamocina | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Finał Halowych Mistrzostw OZPN w Pile. Triumf ekipy z Szamocina

WKS Sokół Szamocin wygrywa Finał Halowych Mistrzostw OZPN w Pile w kategorii Junior Starszy.  W finałowym turnieju, który odbył się 9 lutego w hali MOSiR w Pile udział wzięło sześć najlepszych zespołów z pilskiego okręgu. Gospodarz turnieju, Klub Piłkarski Piła ukończył turniej na czwartym miejscu.

Celem turnieju było m.in. promowanie wśród uczestników sportowej aktywności oraz zasad fair play, wychowanie poprzez sport, kształtowanie zdrowego stylu życia, przegląd kadr klubowych.

- Organizowany przez nas turniej to impreza dla najstarszego rocznika, jeśli chodzi o młodzież – juniora starszego. Finały organizujemy już od trzech lat po to, aby nasze kluby nasi zawodnicy nie zasnęli, że tak powiem, w zimowym śnie. Oprócz normalnego przygotowania na trawie dajemy tym najlepszym, wyłonionym z eliminacji możliwość zaprezentowania się w hali, w sportowej rywalizacji. Jest to też dobry przedsezonowy trening. W tym turnieju ciężko było wskazać faworyta, ponieważ piłka halowa bardzo różni się od piłki na trawie. Myślę, że gospodarz dobrze wypadł mimo czwartego miejsca. Pokazali myśl trenerską, myśl taktyczną, pokazali, że potrafią grać. Zauważyłem, że jako jeden z nielicznych zespołów na parkiecie grali wszyscy zawodnicy ze zgłoszonej kadry. Zmieniali się. Nie wszystkie zespoły to praktykują. Inni grali podstawowymi czwórkami i zmiany były pojedyncze. A nie chodzi o to, aby chłopacy przesiadywali całe mecze na ławce, ale o to, aby mogli zagrać – mówi Adam Luboński, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.WKS Sokół Szamocin
2.Sparta Złotów
3.Iskra Krajenka
4.KP Piła
5.GLKS Wysoka
6.Lubuszanin Trzcianka

Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy i medale, a wszyscy pozostali dyplomy. Były też nagrody indywidualne. Nagrodę za króla strzelców zgarnął Kuba Szołdra  (Sokół Szamocin). Najlepszym bramkarzem turnieju został Kacper Wojakiewicz (Klub Piłkarski Piła).

Sebastian Daukszewicz

final_halowych_mistrzostw1_01

final_halowych_mistrzostw1_40 final_halowych_mistrzostw1_02 final_halowych_mistrzostw1_03 final_halowych_mistrzostw1_04 final_halowych_mistrzostw1_05 final_halowych_mistrzostw1_06 final_halowych_mistrzostw1_07 final_halowych_mistrzostw1_08 final_halowych_mistrzostw1_09 final_halowych_mistrzostw1_10 final_halowych_mistrzostw1_11 final_halowych_mistrzostw1_12 final_halowych_mistrzostw1_13 final_halowych_mistrzostw1_14 final_halowych_mistrzostw1_15 final_halowych_mistrzostw1_16 final_halowych_mistrzostw1_17 final_halowych_mistrzostw1_18 final_halowych_mistrzostw1_19 final_halowych_mistrzostw1_20 final_halowych_mistrzostw1_21 final_halowych_mistrzostw1_22 final_halowych_mistrzostw1_23 final_halowych_mistrzostw1_24 final_halowych_mistrzostw1_25 final_halowych_mistrzostw1_26 final_halowych_mistrzostw1_27 final_halowych_mistrzostw1_28 final_halowych_mistrzostw1_29 final_halowych_mistrzostw1_30 final_halowych_mistrzostw1_31 final_halowych_mistrzostw1_32 final_halowych_mistrzostw1_33 final_halowych_mistrzostw1_34 final_halowych_mistrzostw1_35 final_halowych_mistrzostw1_36 final_halowych_mistrzostw1_37 final_halowych_mistrzostw1_38 final_halowych_mistrzostw1_39