FORMOZA CHALLENGE – uruchamia dwie edycje imprezy w sezonie 2017! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  FORMOZA CHALLENGE – uruchamia dwie edycje imprezy w sezonie 2017!

  Przeszkody zaprojektowane przez Jednostkę Wojskową Formoza, lot helikopterem nad malowniczymi Obornikami, pokazy komandosów – to tylko kilka z licznych atrakcji, jakie czekają na biegaczy i kibiców 14 maja na torze motocrossowym w Obornikach.

  Uruchomiono już zapisy na drugą edycję tego wydarzenia – 22 października amatorzy mocnych wrażeń spotkają się na kolejnej „Formozie” – na poligonie w Biedrusku. Tutaj w iście wojskowych okolicznościach pokonując rozmaite przeszkody będą musieli pokonać nawet 20 km! Dla 4 osobowych drużyn przewidziano konkurencję z obciążonymi noszami wojskowymi. Hasłem przewodnim obu imprez jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”.

  Na listach startowych edycji majowej widnieje już blisko 900 nazwisk osób, które już 14 maja sprawdzą się w pierwszej edycji sezonu 2017 biegu współorganizowanego przez Jednostkę Wojskową Formoza oraz stowarzyszenie KRS Formoza. To właśnie żołnierze z elitarnej polskiej jednostki morskiej w całości zaprojektowali tor przeszkód, który wykorzysta potencjał najnowocześniejszego toru motocrossowego w kraju. – Hasło „Nigdy nie zostawiamy swoich” oparte na wzajemnej pomocy w dużej mierze nawiązuje do biegu, podczas którego właśnie współpraca między zawodnikami pomoże pokonać przeszkody, ukończyć bieg i zwyciężyć – mówi Aleksander Rosa, współorganizator biegu. – Edycja w Obornikach będzie pierwszą w tym sezonie, stąd „delikatne” i rozgrzewkowe podejście do rywalizacji – żartuje Rosa. Nowością w Obornikach oprócz biegu 1 km dla najmłodszych, 5 km oraz 10 km będzie obecność grupy PRO. To ci z weteranów takich rywalizacji, którzy startują w takich imprezach na czas, biegnąc w pierwszych falach. Ponadto bieg został rozszerzony o dodatkowy dystans Formoza Challenge Ultra na 10km, w którym uzbrojeni w żołnierski karabin (atrapę) oraz plecak z obciążeniem zawodnicy będą musieli pokonać tor przeszkód. Pozostałe dystanse zostaną rozszerzone o nowe przeszkody, a strefa kibica o nowe atrakcje.

  Jesienna edycja z mocniejszym uderzeniem

  Dzięki współpracy z Stowarzyszeniem Żołnierzy “KRS Formoza”, JW Formoza, Gminą Oborniki oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Poznań i wieloma innymi podmiotami uruchomiona została jesienna edycja zmagań! Tym razem w ściśle wojskowych warunkach – na Poligonie w Biedrusku.

  - Będzie… mocniej! 10km oraz 20 km trasy z naturalnymi cywilnymi i sztucznymi wojskowymi przeszkodami. Trasa będzie bardziej wymagająca niż dotychczas – zwłaszcza odcinek 20 km może być wyzwaniem – mówi Rosa. Oprócz tego organizatorzy wprowadzają kolejną konkurencję – mowa o Formoza Team Challenge na dystansie 10 km. Głównym elementem tych zmagań będzie doposażenie 4 osobowych drużyn uczestników w atrapę noszy polowych z odpowiednim obciążeniem (min. 35 kg). Warunkiem ukończenia zawodów będzie dotarcie na metę całej drużyny z przekazanym osprzętem w stanie nienaruszonym. Tutaj jeszcze mocniej będzie liczył się zbiorowy wysiłek w pokonaniu przeszkód. Zawody odbędą się 22 października w Biedrusku.

  Wszystkie szczegóły łącznie z rejestracja na wydarzenie znajdują się na stronie: www.formozachallenge.pl
  Regulamin znajduje się tutaj: http://formozachallenge.pl/regulamin/
  Formoza Challenge ma również swój profil na portalu Facebook.

  Formoza Challenge

  formoza_challenge_uruchamia00

  formoza_challenge_uruchamia02 formoza_challenge_uruchamia01