GA-GA / ZIELONE ŻABKI na Barce – Mamy wejściówki!

Pod patronatem Tętna Regionu

Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda) zaprasza 2 grudnia (piątek) na godzinę  20.00 na koncert zespołu GA-GA i ZIELONE ŻABKI (punk z Jawora). Gościnie wystąpi SKAKANKA (rock bardzo alternatywny / Wyrzysk). Dla naszych Czytelników mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na ich koncert. Aby mieć szansę wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl w tytule – GA-GA. Wśród osób, które wyślą maila do 30 listopada, do godziny 21.00, rozlosujemy wejściówki.

Wstęp: 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu koncertu.

Informacje o przedsprzedaży: Polsky Group Promotion w miejscu:

Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda).

Sklep RESZKA, ul. Rogozińska 33, Piła.

Przedsprzedaż online: drogą mailową pisząc na adres: barka.pila@wp.pl .

GA-GA / ZIELONE ŻABKI

Biografia zespołów GA-GA i ZIELONE ŻABKI:

Zielone Żabki to punkowy zespól z Jawora, powstały w 1987 roku. Tworzyli go Smalec, Tomasz Gala „Galik”, Marek Miedziński „Mister” i Wojciech Miedziński „Viciu”.

Na początku zespół nazywał się „Nieelektryczna Grupa Muzyczna”. Nieelektryczna Grupa Muzyczna była grupą, dającą akustyczne koncerty na rynku w Jarocinie 1987 r. w składzie Smalec – bas akustyczny, Brambor oraz Mister na gitarach akustycznych, jednak, gdy Brambor odszedł z zespołu, nazwa została zmieniona na Zielone Żabki. Zespół koncertował przez dwa lata, podczas których wiele kaset z ich utworami było rozprowadzanych przez młodzież. W 1988 roku Zielone Żabki zajęły pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie. Zespół grał później koncerty w całej Polsce, a nawet miał nagrać płytę dla jednej z francuskich niezależnych wytwórni – jednak z powodu braku porozumienia w grupie, w 1989 roku zespół rozpadł się. Smalec założył punkowy zespól Ga-Ga, a Mister – Positive Vibration.

W latach 1995-96 odbyły się sesje nagraniowe, podczas których została nagrana płyta Lekcja Historii z 20 piosenkami, 5 dodatkowymi nagraniami w formacie MP3 oraz teledyskiem do piosenki „Kultura”. W sesjach uczestniczył: Smalec, Mister i Jagat Pita. Płyta ukazała sie w czerwcu 2003 roku. Wtedy to Smalec i Mister wraz z kumplami z Radical News ruszyli w trasę koncertową, przypominając swe utwory na koncertach w polskich miastach.

Ga-Ga to zespół punkowy założony w 1991 w Jaworze, po rozpadzie grupy Zielone Żabki.

W 1992 laureat Festiwalu w Jarocinie. Na kolejnym wystąpili już, jako goście. W połowie roku 1994 Smalec związał się z Towarzystwem Świadomości Kryszny, co wyraźnie wpłynęło na muzykę zespołu (szczególnie ostatnia płyta Reinkarnacja). W 1996 roku zespół przestał istnieć, Smalec wraz z Pietką założyli nową grupę Radical News. W 2005 roku ukazał się album Czas Walki zawierający studyjny materiał nagrany w 1996 roku i nigdy niepublikowany. Teksty Ga-Ga wyrażały radykalne poglądy społeczne Smalca. Były wyrazem rozczarowania i anarchistycznego buntu przeciwko istniejącemu systemowi politycznemu (np: Świnia u Władzy, Faraon czy Marsjanie), niektóre nie odżegnywały się od przemocy (Siła Za Siłę, Polskie Ulice To Wojna). Ostatnia płyta jest w zupełnie innym tonie, ciągle antysystemowa, lecz metodą walki jest tu rozwój własnej świadomości, a nie bezpośrednia konfrontacja. 1997 zespół zawiesił działalność, żeby w 2005 wystąpić na scenie Kryszny podczas festiwalu Woodstock. Reaktywacja grupy nastąpiła w związku z wydaniem płyty Czas Walki. W tym momencie Smalec z kolegami koncertuje pod szyldem Ga-Ga/Zielone Żabki. Z jakim skutkiem? Fragment recenzji serwisu internetowego http://www.jaworskiewiesci.com: „Ga-Ga/Zielone Zabki! Już w zmienionym składzie, bo czasu jednak trochę upłynęło, ale po chwili dane mi było się przekonać, że ta zmiana absolutnie nie była na gorsze! Oj przypomniały się dawne czasy, przypomniały.. Mieszanka punka z oldschoolowym hc poruszyła widownie, która ruszyła w pogo i razem ze Smalcem wyśpiewywała kultowe już kawałki tej kapeli. Smalec nie stracił absolutnie nic ze swojej zadziorności, jego maksymalna siła przekazu nadal porusza, a nowa energia, jaką wprowadziła zmiana ekipy muzycznej uaktualnia to wszystko i sprawia, że brzmi to bardzo fajnie!” „Elo. Bardzo się cieszę, że byłem na koncercie Ga-Ga/Zielone Żabki. Strasznie mi się podobała ta undergroundowa energia. Pomysł Madha (S’malca) na taki przekrojowy repertuar też okazał się bardzo dobry. Nie pamiętam żadnych minusów imprezy, a z dobrych muzycznie szczegółów przyznaje wyróżnienia Czarnemu („Polskie Ulice To Wojna!”), Lisowi („Pod Mc’Donald’em”), Łosiowi („Anarchia „) i Smalcowi za to, że dobrał sobie taki dobry zespół; za to, że się nie starzeje i za to, że trwa ciągle na pierwszej linii frontu. Aha i za to, że na scenie jest niewyczerpalny.”

SKAKANKA

Pomysł na stworzenie zespołu zrodził się w październiku 2012r. w wyrzyskim studio nagrań CEGIELNIA. Twór wyobraźni inicjatorów, Bogusza Chmielewskiego i Przemka Wachowskiego zamienił się w zespół, który już od ponad czterech lat gości na Polskiej scenie alternatywnej. Według założeń, twórczość skakanki ma charakteryzować się energicznym zróżnicowanym brzmieniem oraz polskimi tekstami.6 grudnia 2015 r. ukazał się w Internecie debiutantki album „Przeterminowane”. To krążek wieńczący pierwsze dwa lata działalności skakanki na muzycznej scenie. 22 stycznia 2016 r. zespół zwyciężył w konkursie „Graj o teledysk” organizowanym przez pilską telewizję ASTA. 25 lutego 2016 r. odbyły się nagrania do pierwszego oficjalnego teledysku grupy. Od początku skakanka współpracuje z Fabryką Zespołów. W 2014r. znalazł się w finałach Leszek Live Festival. Artyści współpracują również z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomoc. Skład wielokrotnie udzielał się charytatywnie.„Skakanka to grupka pięciu facetów wyciągniętych, każdy z zupełnie innego nurtu muzycznego. Podchodzimy z ogromnym dystansem do tego, co robimy i jednogłośnie orzekamy, że liczy się przede wszystkim doskonała zabawa!”

(SE)

gaga_zielone_zabki01

gaga_zielone_zabki02 gaga_zielone_zabki03 gaga_zielone_zabki04 gaga_zielone_zabki05