Gimnastyka na 5, czyli razem możemy więcej | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Gimnastyka na 5, czyli razem możemy więcej

W środę, 28 listopada 2018 roku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich odbyły się pełne emocji i ruchu zajęcia wychowania fizycznego dla zaprzyjaźnionych przedszkolaków. Pierwszaki i przedszkolaki wspólnie ćwiczyły rozpoczynając w ten sposób współpracę na rzecz zdrowia i rozwijania kondycji fizycznej.

Impreza odbyła się pod hasłem „Gimnastyka na „5” czyli razem możemy więcej”. Tak też nazywa się  projekt współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 5 oraz  Publicznym Przedszkolem nr 17 im. Krasnala Hałabały. Dotyczy on wspierania aktywności fizycznej i przygotowania dziecka 6-letniego do roli ucznia. W  ramach projektu uczniowie i przedszkolaki będą realizowali zajęcia rozwijające sprawność fizyczną.

Pierwsze spotkanie odbyło się właśnie w środę. Była to lekcja wychowania fizycznego dla 2 grup przedszkolnych i klas pierwszych. Zajęcia odbyły się  pod kierunkiem pani B. Kuklińskiej oraz pani A. Skrypak-Schiller. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone, chociaż mocno zmęczone. Już czekają na kolejne aktywne zajęcia sportowe.

K.B.

gimnastyka_na_500

gimnastyka_na_501