GKŻ przeprasza kibiców za sytuację podczas ZK w Pile. Na stadionie naprawiają usterki i dosypują nawierzchnię | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

GKŻ przeprasza kibiców za sytuację podczas ZK w Pile. Na stadionie naprawiają usterki i dosypują nawierzchnię

We wtorek, 23 kwietnia, GKSŻ na zwołanym w trybie nadzwyczajnym posiedzeniu omówiła sprawy związane z finałem zawodów o Złoty Kask. Jak czytamy w komunikacie sprawa będzie miała ciąg dalszy na kolejnym posiedzeniu, ale już dziś przeprasza wszystkich miłośników żużla za zaistniałą sytuację związaną z odwołaniem zawodów o Złoty Kask w Pile. Mimo to klub Polonia Piła już czyni starania, aby poprawić usterki i jak czytamy na oficjalnej stronie klubowej do Piły jedzie transport dodatkową nawierzchnią. Łącznie na pilski owal ma zostać dosypane ponad sto ton granitu i glinki. Na stadionie trwają też prace związane z naprawą bandy.

Od środy rano na torze pracuje ciężki sprzęt, a nad przygotowaniem toru czuwają specjaliści specjalnie na ten cel ściągnięci do Piły. W tym samym czasie mają być prowadzone prace modernizacyjne przy bandach. Wszystko ma być gotowe do piątku. Jeśli tego Klub nie zrobi, istnieje realne zagrożenie, że nie dostanie zgody na rozgrywanie kolejnych zawodów na pilskim torze – czytamy na stronie internetowej pilskiego klubu.

Komunikat prasowy po Posiedzeniu Głównej Komisji Sportu Żużlowego w dniu 23.04.2019 roku.

Główna Komisja Sportu Żużlowego przeprasza wszystkich miłośników żużla za zaistniałą sytuację związaną z odwołaniem zawodów o Złoty Kask w Pile, imprezy, która od lat jest wpisana w krajobraz sportu żużlowego w Polsce. Sytuacja taka nigdy nie powinna się zdarzyć i uczynimy wszystko, żeby się nie powtórzyła.

GKSŻ na zwołanym w trybie nadzwyczajnym posiedzeniu omówiła sprawy związane z finałem zawodów o Złoty Kask.

GKSŻ  zapoznała się z dokumentami związanymi z weryfikacją toru żużlowego w Pile z dnia 1.04.2019 r., uwagami, jakie zostały zamieszczone w dokumentach i procesem ich realizacji.

Na kolejne posiedzenia GKSŻ zostaną wezwane osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie dotychczas rozegranych zawodów na torze w Pile w celu złożenia  wyjaśnień. Zwrócimy się też o zajęcie stanowiska przez władze KŻ Polonia Piła w przedmiotowej sprawie, a w szczególności o reakcję Klubu na pismo  GKSŻ  z dnia 15.04.2019 r. wzywające do natychmiastowego usunięcia wszystkich uchybień.

GKSŻ na kolejne posiedzenia zaprosi również zawodników, którzy odmówili startu w zawodach, aby dogłębnie zapoznać się z ich stanowiskiem.

Po przeprowadzonym postępowaniu GKSŻ wyda stosowny komunikat i poinformuje o dalszych krokach.

GKSŻ  podejmie również decyzję o terminie i miejscu rozegrania finału Złotego Kasku.

Nie  możemy  przejść  obojętnie wobec  tego  wydarzenia i  na pewno  wyciągniemy  daleko idące  wnioski i konsekwencje. Komisja nie może godzić się na podważanie decyzji sędziów i komisarzy toru przez zawodników.

Dziś pada pytanie, dlaczego tak prestiżowa impreza jak Złoty Kask jest organizowana na torze drugoligowej drużyny.  To na prośbę kibiców, dziennikarzy, działaczy takie zawody są organizowane w klubach, gdzie żużel funkcjonuje w niższej lidze rozgrywkowej tak, by kibice z wszystkich ośrodków mogli oglądać zmagania czołowych polskich zawodników.

Szanowni Państwo, nie chcemy dzisiaj wskazywać winnych zaistniałej sytuacji, jednak gwarantujemy, że na takie sytuacje jak ta w Pile nie będzie naszej zgody!

Na podstawie wyników półfinałów Złotego Kasku GKSŻ postanowiła nominować do eliminacji IMŚ /SGP następujących zawodników: Piotr Protasiewicz, Paweł Przedpełski, Szymon Woźniak, Krzysztof Buczkowski, Bartosz Smektała, Jarosław Hampel.

Do eliminacji IME /SEC zawodnicy zostali wylosowani w sposób następujący: Bartosz Smektała, Janusz Kołodziej, Kacper Woryna, Tobiasz Musielak, Paweł Przedpełski, Dominik Kubera, Adrian Miedziński.

Główna Komisja Sportu Żużlowego

Sebastian Daukszewicz

gkz_przeprasza

gkz_przeprasza_02 gkz_przeprasza_03 gkz_przeprasza_04gkz_przepraszax gkz_przepraszax_02 gkz_przepraszax_03 gkz_przepraszax_04 gkz_przepraszax_05 gkz_przepraszax_06 gkz_przepraszax_07 gkz_przepraszax_08 gkz_przepraszax_09 gkz_przepraszax_10 gkz_przepraszax_11 gkz_przepraszax_12 gkz_przepraszax_13 gkz_przepraszax_14 gkz_przepraszax_15 gkz_przepraszax_16 gkz_przepraszax_17 gkz_przepraszax_18 gkz_przepraszax_19 gkz_przepraszax_20 gkz_przepraszax_21 gkz_przepraszax_22 gkz_przepraszax_23 gkz_przepraszax_24 gkz_przepraszax_25 gkz_przepraszax_26 gkz_przepraszax_27 gkz_przepraszax_28 gkz_przepraszax_29 gkz_przepraszax_30 gkz_przepraszax_31 gkz_przepraszax_32 gkz_przepraszax_33