Głośne „tak” za życiem! Czas na rodzinę | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Głośne „tak” za życiem! Czas na rodzinę

  28 maja ulicami Piły przeszedł „Marsz dla Życia i Rodziny”. To uroczyste wydarzenie poprzedziła msza św. pod przewodnictwem bpa. Edwarda Dajczaka w kościele pw. św. Antoniego. Po niej uczestnicy w większości ubrani na biało ruszyli w kierunku Placu Zwycięstwa, gdzie przy pomniku  św. Jana Pawła II nastąpił epilog niedzielnego wydarzenia. Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w akcji „Pielucha dla Malucha”. W ramach akcji przyniesione pieluchy, zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki.  

  - My mamy taką tendencję do jednorodności trochę, do takiej, że jak o coś się zmagamy, to musimy walczyć. Dlaczego nie można tego zrobić pięknie, z uśmiechem i powiedzieć: to jak żyjemy, to co robimy jest po prostu piękne, jest wspaniałe. Myślę, że to dzisiaj zostało ładnie powiedziane, ładnie wyśpiewane, z radością też przekazane. Warto takie rzeczy robić – mówi Ks. Biskup Edward Dajczak.

  W marszu szły rodziny z małymi dziećmi, młodzież i osoby dorosłe, które transparentami i śpiewem nawiązywały do tegorocznego hasła marszu „Czas dla rodziny”.

  - Przyszło nam żyć w takich czasach, gdzie niestety trzeba walczyć o rodzinę, o jej korzenie, o to co stanowi rodzinę, dlatego też poprzez te marsze chcemy wyrazić, że razem z rodziną jesteśmy i że w rodzinie wszystko się zaczyna – życie i wychowanie, jakie będą rodziny takie będzie społeczeństwo. Dlatego też opowiadamy się za rodziną, która będzie budowała swoją przyszłość na wartościach. I stąd też przesłanie każdego marszu z jakąś wartością, aby wykazać innym, którzy majstrują, manipulują przy rodzinie, aby się opamiętali i zrozumieli, że  rodzina to tata, mama, to dzieci. To oczywiście troska o dobro o wychowanie – mówi ks. Stanisław Oracz. - Dlatego tu jesteśmy, aby przekazać radośnie przesłanie do świata, do ludzi, że rodzina to coś pięknego, coś bogatego, coś na czym można budować przyszłość.

  Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia. W minionych latach do udziału w wydarzeniu zachęcały znane i cenione osoby, m.in.: Marzena Nykiel, prof. Jan Żaryn, Przemysław Babiarz czy Krzysztof Ziemiec.

  Sebastian Daukszewicz

  glosne_tak_za_zyciem00

  glosne_tak_za_zyciem69 glosne_tak_za_zyciem01 glosne_tak_za_zyciem02 glosne_tak_za_zyciem03 glosne_tak_za_zyciem04 glosne_tak_za_zyciem05 glosne_tak_za_zyciem06 glosne_tak_za_zyciem07 glosne_tak_za_zyciem08 glosne_tak_za_zyciem09 glosne_tak_za_zyciem10 glosne_tak_za_zyciem11 glosne_tak_za_zyciem12 glosne_tak_za_zyciem13 glosne_tak_za_zyciem14 glosne_tak_za_zyciem15 glosne_tak_za_zyciem16 glosne_tak_za_zyciem17 glosne_tak_za_zyciem18 glosne_tak_za_zyciem19 glosne_tak_za_zyciem20 glosne_tak_za_zyciem21 glosne_tak_za_zyciem22 glosne_tak_za_zyciem23 glosne_tak_za_zyciem24 glosne_tak_za_zyciem25 glosne_tak_za_zyciem26 glosne_tak_za_zyciem27 glosne_tak_za_zyciem28 glosne_tak_za_zyciem29 glosne_tak_za_zyciem30 glosne_tak_za_zyciem31 glosne_tak_za_zyciem32 glosne_tak_za_zyciem33 glosne_tak_za_zyciem34 glosne_tak_za_zyciem35 glosne_tak_za_zyciem36 glosne_tak_za_zyciem37 glosne_tak_za_zyciem38 glosne_tak_za_zyciem39 glosne_tak_za_zyciem40 glosne_tak_za_zyciem41 glosne_tak_za_zyciem42 glosne_tak_za_zyciem43 glosne_tak_za_zyciem44 glosne_tak_za_zyciem45 glosne_tak_za_zyciem46 glosne_tak_za_zyciem47 glosne_tak_za_zyciem48 glosne_tak_za_zyciem49 glosne_tak_za_zyciem50 glosne_tak_za_zyciem51 glosne_tak_za_zyciem52 glosne_tak_za_zyciem53 glosne_tak_za_zyciem54 glosne_tak_za_zyciem55 glosne_tak_za_zyciem56 glosne_tak_za_zyciem57 glosne_tak_za_zyciem58 glosne_tak_za_zyciem59 glosne_tak_za_zyciem60 glosne_tak_za_zyciem61 glosne_tak_za_zyciem62 glosne_tak_za_zyciem63 glosne_tak_za_zyciem64 glosne_tak_za_zyciem65 glosne_tak_za_zyciem66 glosne_tak_za_zyciem67 glosne_tak_za_zyciem68