Grand Prix Polski – Cykl Zawodów w NW Traitlon, Biatlon, Sprinty „Piła 2018” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Grand Prix Polski – Cykl Zawodów w NW Traitlon, Biatlon, Sprinty „Piła 2018”

W niedzielę, 29 lipca, odbyło się Grand Prix Polski Traitlon NW „Piła 2018” zorganizowany przez Stowarzyszenie Daj Radość Niepełnosprawnym.

W imprezie wzięły udział osoby niepełnosprawne nie tylko z Piły i okolic, ale także goście z dalszych zakątków Polski. Panowała wspaniała atmosfera i wszyscy zgodnie chwalili organizację wydarzenia.

Triatlon, jak sama nazwa wskazuje, składał się z trzech konkurencji: biegu, jazdy na rowerze oraz marszu nordic walking – łącznie na dystansie ok. 14 km.

Miasto Piła wsparło cykl „Grand Prix Polski – Cykl Zawodów w NW Traitlon, Biatlon, Sprinty „Piła 2018”  dotacją w wysokości 7 000 zł. W jego ramach odbędą się jeszcze zawody we wrześniu i w październiku, a w ich trakcie wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy w Polsce zarówno osób pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych w powyższych dyscyplinach.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Piotr Głowski, który wręczył zwycięzcom pamiątkowe medale i puchary.

UM Piły
Fot. B. Mirowski

grand_prix_polski00

grand_prix_polski12 grand_prix_polski01 grand_prix_polski02 grand_prix_polski03 grand_prix_polski04 grand_prix_polski05 grand_prix_polski06 grand_prix_polski07 grand_prix_polski08 grand_prix_polski09 grand_prix_polski10 grand_prix_polski11