Hala sportowa przy pilskiej „Szóstce” wreszcie zatętni uczniowskim życiem | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Hala sportowa przy pilskiej „Szóstce” wreszcie zatętni uczniowskim życiem

  Sala gimnastyczna z zapleczem, nowe boisko sportowe i zagospodarowanie terenu przyległego do nich – które realizowane było w systemie „Zaprojektuj, wybuduj” – miało zacząć służyć uczniom szkoły podstawowej nr 6 w Pile już wiele miesięcy temu. Dlaczego tak się nie stało? Na to pytanie odpowiedział podczas briefingu prasowego Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Piły.   

  - Sądzę, że wiedzą powszechną jest to, że kiedy nowy obiekt jest wybudowany, lub ma nastąpić zagospodarowanie terenu, które wcześniej wyglądało inaczej, to żeby móc je użytkować, należy uzyskać m.in. pozwolenie na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – wyjaśnia Sebastian Dzikowski, dyrektor WOKiS Urzędu Miasta Piły.Przyczyną tego, że sala i boisko w szkole podstawowej nr 6 do tej pory nie może być oddane do użytkowania jest to, że wykonawca tego zadania nie uzyskał jeszcze takiej zgody. Aktualnie uzupełnia dokumentacje, i z tego co wiem, w ciągu najbliższych dni ma to dokończyć i wtedy będzie mógł przystąpić do ostatecznego odbioru tego obiektu. Do uzupełnienia pozostały już drobne rzeczy. Dodam, że wykonawca kilka razy przystępował do czynności odbioru, ale niestety nie przekazywał do PINB-u kompletnej dokumentacji – informuje Sebastian Dzikowski.

  M.M.

  hala_sportowa1_01

  hala_sportowa1_05 hala_sportowa1_02 hala_sportowa1_03 hala_sportowa1_04