Hnatyszyn, Janiszewska i Markiewicz – trzy młode zawodniczki w szeregach Enei PTPS-u Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Hnatyszyn, Janiszewska i Markiewicz – trzy młode zawodniczki w szeregach Enei PTPS-u Piła

  Dwie przyjmujące i atakująca dołączą do pilskiego zespołu w sezonie 2019/2020.

  Rozalia Hnatyszyn ma 19 lat i jest wychowanką UKS Trefl Gdynia. W latach 2014-2016 była zawodniczką Gedanii Gdańsk, a od 2017 roku reprezentowała barwy Budowlanych Łódź. W ostatnich latach grała również dla SMS-u Szczyrk, którego była uczennicą. Przyjmująca brała udział w Mistrzostwach Europy Kadetek oraz ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Kadetek.

  Marta Janiszewska to 19-letnia atakująca, wychowanka MMKS Maraton Świnoujście. Następnie reprezentowała barwy takich klubów jak Barnim Goleniów i SMS Police, z którym zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek oraz dwukrotnie mistrzostwo II ligi. W sezonie 2018/2019 była zawodniczką SPS Volley Piła, w którego barwach wywalczyła Wicemistrzostwo Polski Juniorek.

  Olga Markiewicz to 18-letnia wychowanka PSPS Chemik Police, w którego barwach występowała od 2012 do 2016 roku. W sezonie 2016/2017 rozpoczęła naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Policach i tym samym dołączyła do zespołu SMS Police, w którego barwach dwukrotnie zdobyła mistrzostwo II ligi oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek.

  Biuro prasowe PTPS Piła
  Foto Rozalii Hnatyszyn – smspzps.pl
  Foto Marty Janiszewskiej i Olgi Markiewicz – FB

  hnatyszyn_janiszewska1_01

  hnatyszyn_janiszewska1_04 hnatyszyn_janiszewska1_02 hnatyszyn_janiszewska1_03