III edycja Biegu Tropem Wilczym w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

III edycja Biegu Tropem Wilczym w Pile

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

4 marca odbyła się III edycja Biegu Tropem Wilczym w Pile, który tradycyjnie wiódł leśnymi ścieżkami. Z roku na rok bijemy rekord frekwencji, z czego jesteśmy bardzo szczęśliwi. W tym roku na linii startu ustawiło się 453 biegaczy oraz kijkarzy. Okrzykiem „Cześć i Chwała Bohaterom” wyruszyliśmy w drogę. Dystans 1963 m dla uczestników był symboliczny, co przyciągnęło całe rodziny z dziećmi. Najmłodsza uczestniczka biegu miała niespełna dwa latka i na własnych nóżkach wbiegła na linię mety, zdobywając swój pierwszy medal w życiu. Takie obrazki pokazują, że ten bieg to coś więcej niż start i meta. Brawo Julka! W tym dniu nie jest najważniejsza rywalizacja lecz pamięć.

Główną ideą naszego spotkania było krzewienie patriotyzmu oraz kultywowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych, którzy na co dzień stacjonowali w lesie. Sam bieg wpisuje się w program Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które były organizowane w Pile już po raz szósty przez grupę Pilskich Patriotów.

Wróciliśmy do trasy, którą pobiegliśmy w pierwszej edycji. Szerokie ścieżki, równy teren zdecydowały, że ta pętla będzie odpowiednia do przeprowadzenia biegu z tak dużą liczbą uczestników. Każdy, który pokonał linię mety otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem bohaterów oraz polskim orłem. Dla wszystkich kibiców oraz biegaczy, czekała także wojskowa grochówka z ciepłą herbatą. Tuż po biegu przeprowadziliśmy loterię, w której do wygrania były m.in. bony do restauracji, karnety na siłownię, książki historyczne, kalendarze oraz gadżety od sponsorów. Cieszymy się, że około 50 uczestników wróciło do domu z upominkami wygranymi na loterii fantowej. Podsumowując niedzielną imprezę pragniemy jeszcze podziękować kilku osobom oraz partnerom biegu.

Ogromne podziękowania należą się przede wszystkim uczestnikom za stworzenie tak pięknej atmosfery. My jesteśmy tylko organizatorem, a Wy całym wypełnieniem tego biegu. Wielkie dzięki za patriotyczną postawę oraz promowanie aktywnego stylu życia. Zapraszajcie swoich znajomych, zachęcajcie członków rodziny. Nasz bieg oraz dystans jest najlepszym początkiem do rozpoczęcia swojej przygody ze sportem.

Swój wielki wkład w tak wspaniałą atmosferę biegu mieli nasi sponsorzy, partnerzy oraz patroni. Bez nich na pewno nie udałoby się zorganizować tego dnia tylu atrakcji, z którymi mieli okazję spotkać się uczestnicy biegu. Na początku chcielibyśmy podziękować Panu Staroście Eligiuszowi Komarowskiemu, który jako Powiat Pilski objął nasz bieg Patronatem Honorowym. Dziękujemy naszym sponsorom ASPIL, COLOS GYM, PSB Mrówka Profil Piła, Pizzeria Coloseum, TIFO/Kolejowy Sklep Sportowy, Tip Top oraz Kameleon Colours. Dziękujemy firmie F-time dzięki, której mogliśmy po raz kolejny przeprowadzić zapisy online. O wysoką jakość projektów graficznych zadbał Macias Ultrassimo. Wielki ukłon dla naszych patronów medialnych Twoja.Pila.pl oraz Tętno Regionu. Wielkie pozdrowienia dla Wojtka Dróżdża, który kolejny raz umilał nas swoim głosem za mikrofonem oraz dla Pana Kazia za przygotowanie smacznej grochówki i rozgrzewającej herbaty. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji, którą przygotował Sebastian Sielatycki.

Na samym końcu dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam przy organizacji naszego biegu. Kilka dni przed biegiem wydawali pakiety startowe. Od wczesnych godzin porannych pomagali w rozstawieniu stołów, flag, wyznaczeniu trasy oraz innych znaczących kwestiach organizacyjnych. Panie i Panowie kawał świetnej roboty! Daliśmy radę:) Zapraszamy na IV edycję biegu, która wstępnie odbędzie się 3 marca 2019 roku!

PILSCY PATRIOCI

bieg_tropem_wilczym00

bieg_tropem_wilczym10 bieg_tropem_wilczym01 bieg_tropem_wilczym02 bieg_tropem_wilczym03 bieg_tropem_wilczym04 bieg_tropem_wilczym05 bieg_tropem_wilczym06 bieg_tropem_wilczym07 bieg_tropem_wilczym08 bieg_tropem_wilczym09