Inspirująca przestrzeń edukacyjna dla dzieci w Atrium Kasztanowa | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Inspirująca przestrzeń edukacyjna dla dzieci w Atrium Kasztanowa

inspirujaca_przestrzen

Z myślą o rozwoju najmłodszych w Atrium Kasztanowa startuje wyjątkowa przestrzeń edukacyjna – Akademia Kasztanowej. To miejsce, w którym dzieci uczą się poprzez zabawę oraz doświadczanie. Projekt realizowany jest we współpracy z kanałem edukacyjnym DaVinci.

Nowy projekt edukacyjny dla dzieci przygotowany przez Atrium Kasztanowa ma rozbudzać ich ciekawość i wspierać rozwój talentów. Uczestnicy Akademii będą zdobywać wiedzę w oparciu o wykonane doświadczenia i eksperymenty w specjalnie przygotowanej, kolorowej strefie, wyposażonej w pomoce naukowe dla najmłodszych. W ramach cyklu warsztatów, z dziećmi spotkają się także specjaliści z różnych dziedzin, którzy przybliżą im specyfikę swojej pracy.

– Zupełnie inaczej przyswajamy wiedzę z książek, a inaczej z praktycznych doświadczeń. Własnoręczne badanie właściwości chemicznych różnych substancji czy samodzielne wykonywanie przedmiotów codziennego użytku pomagają lepiej i szybciej zrozumieć otaczający nas świat oraz nabyć konkretne umiejętności. Poprzez Akademię Kasztanowej chcemy udostępnić młodym ludziom przestrzeń do praktycznego poszerzania wiedzy w przyjaznych i sprzyjających nowoczesnej edukacji warunkach. Chcemy zaszczepiać w dzieciach ciekawość świata, chęć i odwagę do odkrywania go, zainteresować je rozmaitymi dziedzinami nauki – mówi Gregory Pertus, dyrektor Atrium Kasztanowa.

Warsztaty w ramach Akademii Kasztanowej będą się odbywały w każdy czwartek miesiąca (12, 19, 26 września; 3, 10, 17, 24, 31 października; 7, 14, 21, 28 listopada oraz 5, 12 i 19 grudnia 2019), przy sklepach Gatta i Wojas, w godzinach 10:00 – 18:00. Eksperymenty rozpoczynają się o każdej pełnej godzinie. Zajęcia zostały pogrupowane w miesięczne bloki tematyczne.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na stronie internetowej: https://atrium-kasztanowa.pl/.

A.B.