„Inwestujemy w pilski Szpital. Jest ważny dla województwa!” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  „Inwestujemy w pilski Szpital. Jest ważny dla województwa!”

  inwestujemy_w_szpital

  Wczoraj (30 grudnia br.) członkowie zarządu województwa wielkopolskiego: Jacek Bogusławski i Paulina Stochniałek – odpowiedzialna za zdrowie, uczestniczyli w spotkaniu z dyrekcją Szpitala Specjalistycznego w Pile, gdzie trwa remont pomieszczeń. Inwestycja jest współfinansowana kwotą 2 mln zł przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

  Wraz z dyrektorem szpitala i radnymi wojewódzkimi Koalicji Obywatelskiej, Mirosławą Rutkowską-Krupką i Henrykiem Szopińskim, omawiany były postęp prac, ale również możliwość wsparcia pilskiego szpitala w kolejnych inwestycjach. O faktycznej możliwości kolejnych działań zadecyduje zarząd województwa, jak i radni KO i PSL, którzy mają większość w sejmiku, i to ich wnioski mają naprawdę wartościowe wsparcie przy podejmowanych decyzjach.

  Na podsumowaniu  Jacek Bogusławski stwierdził m.in. - Pilską placówkę traktujemy jak naszą wojewódzką i zależy nam na planie całościowym, a nie tylko na pojedynczych działaniach. Jesteśmy w stanie wypracować pomoc w kolejnych miesiącach, aby usprawnić funkcjonowanie szpitala i zacieśnić współpracę związaną z naszą, wojewódzką placówką, jaką jest ośrodek radioterapii. Współpraca w ostatnich latach nie może zostać zniweczona przez osoby, które przez swoją politykę dzielą, używają szantażu, a wszystko to tłumaczą zasłaniając się dobrem społecznym.  

  Marszałek Bogusławski ma nadzieję, że dyrektor szpitala i władze powiatu, które sprawują nadzór nad szpitalem, przyjadą na spotkanie do urzędu marszałkowskiego zaraz po Nowym Roku ze skonkretyzowaną wizją zaproponowanej współpracy. Według niego, zadania inwestycyjne muszą być przygotowane, a forma zaprojektuj i wybuduj jest bardzo często pułapką.

  Celnie skomentowała pilską wizytę marszałek Paulina Stochniałek: Radni PiS przerzucają na nas odpowiedzialność za ten szpital, robiąc z tego polityczną „ustawkę”. Prawda jest taka, iż nie polityka, a tylko mądra współpraca jest potrzebna – w taki sposób osiągniemy korzyść dla pacjentów i mieszkańców północnej Wielkopolski.

  mm
  Fot. Robert Judycki