Jaka polisa dla domu w budowie? | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Jaka polisa dla domu w budowie?

silesian

Rozpoczęcie budowy swojego wymarzonego domu to wielka radość i ogromna satysfakcja dla każdego, kto dążył do tego celu od dłuższego czasu. W końcu można zacząć planować i projektować swój własny kąt. Zanim jednak dojdzie do jego rzeczywistego urządzania, trzeba go najpierw zbudować, a to pochłania czas i pieniądze. Swoją budowę warto również finansowo zabezpieczyć.

Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednie ubezpieczenie. Dobra polisa ubezpieczeniowa pozwoli otoczyć ochroną rozpoczętą budowę, znajdujące się tam sprzęty i materiały budowlane, a w efekcie sprawi, że cała inwestycja będzie bardzo dobrze chroniona.

Ryzyka ubezpieczeniowe

Bardzo ważną kwestią w przypadku ubezpieczenia domu w budowie jest zakres oferowanej przez towarzystwa ochrony. Co jest objęte ubezpieczeniem, na co można liczyć i za jakie zdarzenia firma przejmuje odpowiedzialność?

Ryzyka można podzielić na dwie grupy. Te, które są wynikiem działania sił natury i te, które są wynikiem działania osób trzecich.

Ryzyka, które wynikają z działania sił natury to na przykład pożar, zalanie, uderzenie pioruna, powódź, huragan i porywisty wiatr, czy podtopienie wodami gruntowymi. Ich specyfiką jest to, że wszelkie zniszczenia, do których dochodzi w ubezpieczonym domu są spowodowane przez działanie natury.

Ryzyka, które wynikają z działania osób trzecich to na przykład kradzież lub dewastacja. Nawet dobrze zabezpieczona budowa może stać się łakomym kąskiem dla złodziei np. wartościowe narzędzia czy materiały budowlane. W przypadku kradzieży trzeba jednak liczyć się z tym, że zostanie ona uznana, gdy inwestycja będzie znajdować się w stanie surowym zamkniętym.

Co można objąć ochroną ubezpieczeniową

Ochroną ubezpieczeniową objęte mogą być mury i fundamenty, sprzęt budowlany oraz pozostawione na terenie budowy materiały. Warunki i konkretne wytyczne warto sprawdzić analizując ubezpieczenie domu w www.ubezpieczniaonline.pl. Tam znajdują się wszystkie istotne wskazania, które decydują o tym, co można objąć ochroną i jakie warunki należy spełnić, żeby ubezpieczenie rzeczywiście mogło zadziałać.

Bardzo ważne jest by wiedzieć, że ubezpieczone sprzęty i materiały muszą być starannie zabezpieczone na budowie. Żadna firma nie obejmie ochroną drogich narzędzi, które będą pozostawione na całą noc bez opieki. Jest to niemalże świadome narażanie się na ryzyko, a firmy ubezpieczeniowe nie są odpowiedzialne za lekkomyślność, tylko za przypadki, których uniknąć się nie dało.

Przed zawarciem polisy warto więc się starannie zapoznać z jej warunkami, wytycznymi, możliwościami i ograniczeniami. Dobrze znając ubezpieczenie domu w budowie z www.ubezpieczeniaonline.pl można je sobie znacznie lepiej dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań, a tym samym sprawić, że będzie ono znacznie praktyczniejsze i bardziej opłacalne.