„Jeśli dziś uczymy tak, jak uczyliśmy wczoraj, zabieramy naszym dzieciom jutro” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

„Jeśli dziś uczymy tak, jak uczyliśmy wczoraj, zabieramy naszym dzieciom jutro”

Te właśnie słowa amerykańskiego filozofa i pedagoga Johna Deweya były mottem seminarium, które odbyło się we wtorek, 28 listopada, w Parlamencie Europejskim. Organizatorką tego wydarzenia była poseł Krystyna Łybacka, przygotowująca raport Parlamentu Europejskiego nt. modernizacji edukacji w Unii Europejskiej.

W seminarium udział wzięli: Tibor Navracsics – komisarz UE ds. Edukacji i Kultury, Petra Kammerevert – przewodnicząca komisji ds. Kultury i Edukacji PE (CULT), posłowie do Parlamentu Europejskiego, a także licznie przybyli przedstawiciele organizacji zajmujący się problematyką edukacji od przedszkola aż po szkolnictwo wyższe. Na konferencji obecni byli również reprezentanci studentów, nauczycieli i rodziców.

Jak zaznaczyła europoseł Krystyna Łybacka, dyskusja podczas seminarium miała charakter wyjątkowo merytoryczny, co pokazuje, jak duże zainteresowanie, a jednocześnie oczekiwania wzbudza kwestia modernizacji edukacji w Unii Europejskiej.

Bolesław Janas
Asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej

jesli_dzis_uczymy00

EP-060661A_SEMINAR jesli_dzis_uczymy01