„Jeśli dziś uczymy tak, jak uczyliśmy wczoraj, zabieramy naszym dzieciom jutro” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  „Jeśli dziś uczymy tak, jak uczyliśmy wczoraj, zabieramy naszym dzieciom jutro”

  Te właśnie słowa amerykańskiego filozofa i pedagoga Johna Deweya były mottem seminarium, które odbyło się we wtorek, 28 listopada, w Parlamencie Europejskim. Organizatorką tego wydarzenia była poseł Krystyna Łybacka, przygotowująca raport Parlamentu Europejskiego nt. modernizacji edukacji w Unii Europejskiej.

  W seminarium udział wzięli: Tibor Navracsics – komisarz UE ds. Edukacji i Kultury, Petra Kammerevert – przewodnicząca komisji ds. Kultury i Edukacji PE (CULT), posłowie do Parlamentu Europejskiego, a także licznie przybyli przedstawiciele organizacji zajmujący się problematyką edukacji od przedszkola aż po szkolnictwo wyższe. Na konferencji obecni byli również reprezentanci studentów, nauczycieli i rodziców.

  Jak zaznaczyła europoseł Krystyna Łybacka, dyskusja podczas seminarium miała charakter wyjątkowo merytoryczny, co pokazuje, jak duże zainteresowanie, a jednocześnie oczekiwania wzbudza kwestia modernizacji edukacji w Unii Europejskiej.

  Bolesław Janas
  Asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej

  jesli_dzis_uczymy00

  EP-060661A_SEMINAR jesli_dzis_uczymy01