Jesteśmy z Wami już dekadę! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Jesteśmy z Wami już dekadę!

10 lat, czy to dużo, czy niewiele? Każda odpowiedź będzie inna, bowiem będzie zależała od punktu widzenia i odniesienia. W historii Ziemi jest to mgnienie oka, ale w życiu człowieka już o wiele więcej. Natomiast w „życiu” czasopisma jest to szmat czasu. Właśnie 10 lat istnieje Tętno Regionu – Wasza gazeta, którą w lutym 2007 roku po raz pierwszy oddaliśmy do Waszych rąk, drodzy Czytelnicy.

10 to liczba wyjątkowa, nie tylko dlatego, że określa wiek Tętna Regionu. Zawsze była uważana za liczbę świętą. W Biblii mamy Dziesięcioro Przykazań, 10 plag egipskich, Gdyby w Sodomie było 10 sprawiedliwych, Bóg by ją oszczędził. Było 10 trędowatych, z których tylko jeden przyszedł podziękować Jezusowi. Mamy 10 palców u rąk i stóp. Wreszcie, liczba ta jest sumą pierwszych czterech liczb: 1 + 2 + 3 + 4 = 10 – to pitagorejski symbol doskonałości.

Nie twierdzimy, że jesteśmy doskonali, ale staramy się dążyć do perfekcyjności, mając na względzie Was, drodzy Czytelnicy! To Wy, w coraz większej liczbie sięgając do każdego wydania Tętna Regionu, uczyniliście nas Waszymi mandatariuszami. Dlatego wszystko co robimy, czynimy dla Was, z myślą o Waszym zadowoleniu i satysfakcji. Jesteśmy nie tylko Waszym informatorem, ale także dostarczycielem publicystyki i rozrywki. W rubryce REAKCJA, będącej swego rodzaju Hyde Parkiem, rozwiązujemy Wasze duże i małe problemy, jak trzeba chłoszcząc winnego biczem satyry i harapem sarkazmu. I będziemy tak czynić przez kolejne lata.

Dziękujemy Wam, Kochani Czytelnicy, że jesteście z nami na dobre i na złe. Ale również za to, że daliście nam mandat do bycia czwartą władzą, i działania w Waszym imieniu! Ku chwale Waszej i naszej!

Marek Mostowski

pod_lupa_luty_201700

pod_lupa_luty_201701