Justyna Świerczyńska z pilskiej GWDY wychodziła wicemistrzostwo Polski

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Świetnie rozpoczęli sezon 2015 lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła. Kilkanaście dni temu  Arkadiusz Drozdowicz wywalczył w imponującym stylu tytuł  halowego mistrza Polski juniorów młodszych w chodzie na 5000 m. Tym startem uzyskał też prawo startu w reprezentacji Polski w międzypaństwowym wielomeczu w Podebradach.

Długo nie czekaliśmy na kolejny duży sukces lekkoatlety PLKS „Gwda”. Justyna Świerczyńska  kolejna podopieczna trenera Ignacego Krzewińskiego, zdobyła srebrny medal podczas odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów. Tytuł  wicemistrzyni Polski seniorek Justyna wywalczyła w chodzie sportowym na 3000 m, robiąc to znakomitym stylu. Osiągnęła bowiem 12:44,08 minimalnie przegrywając  z uczestniczką Igrzysk  Olimpijskich  Agnieszką Szwarnóg. Konkurencja ta miała swoją dramaturgię. Otóż,  Justyna postanowiła od początku konkurencji narzucić olbrzymie tempo, na półmetku miała nad czołówką przewagę ok. 40-50 m. Końcówka dystansu była bardzo emocjonująca. Medal  i świetny rekordowy wynik był najlepszą satysfakcjonującą nagrodą dla Justyny.

Po starcie Justyna powiedziała, że nie jest to jej ostatni w tym sezonie sukces. Zgłasza bowiem uzasadnione aspiracje do udziału w polskiej reprezentacji na Puchar Europy, Mistrzostwa Świata i Akademickie Mistrzostwa Świata. Oby tak dalej, ściskamy kciuki.