Już czeka na Was sierpniowy numer Tętna Regionu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Już czeka na Was sierpniowy numer Tętna Regionu

ikona

To już niestety ostatni miesiąc wakacji. Lato również powoli dobiega swego kresu. Zatem trzeba maksymalnie wykorzystać ostatnie dni letniej kanikuły. Ale to nie znaczy, że należy skupiać się li tylko na miłym leniuchowaniu, a należy, ba, trzeba zajrzeć do najnowszego, jeszcze pachnącego farbą drukarską Tętna Regionu. Naprawdę WARTO, ponieważ każdy znajdzie w nim coś interesującego dla siebie. Zapraszam do satysfakcjonującej lektury.

W sierpniowym wydaniu:

- Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,

- w dodatku „Z pierwszej ręki” ogrom wiadomości z Pilskiego Ratusza,

- kompendium wiedzy o tym co w kulturze, sporcie i nie tylko „piszczy”.

- zajmująca publicystyka i wiele więcej!
Rekomendujemy:

- Czy można dopasować system gospodarki odpadami do potrzeb mieszkańców?

Odpowiada Tomasz Bielański, dyrektor generalny Altvater Piła, spółki należącej do Grupy ENERIS. Wszyscy, którzy „produkują” śmieci, a więc rzeczywiście WSZYSCY, powinni koniecznie zagłębić się w lekturze, bowiem dowiedzą się wielu niezbędnych rzeczy!

str. 16 i 17

- Piła oddała hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. To już 75 lat od powstańczego zrywu

Dźwięk syren stał się sygnałem do rozpoczęcia uroczystości upamiętniającej to niezapomniane wydarzenie także w Pile, która nigdy nie zapomniała o bohaterach tamtych dni.

str. 12

Na pożegnanie sezonu żużlowego pilska Polonia wygrała z Wandą Kraków

Już przed meczem było wiadomo, że to spotkanie dla obydwu zespołów będzie ostatnim, dlatego pilscy działacze postanowili pojechać w nieco eksperymentalnym składzie i wystawić zawodników, których nie widzieliśmy w tym roku w drużynie.

str. 28

- Stały cykl pytań do prezydenta Piły i odpowiedzi udzielonych przez Piotra Głowskiego, „Prezydent odpowiada”.

W sierpniowej rubryce prezydent Głowski odpowiada na dwa interesujące pytania. Jeden z czytelników zapytał „Czy poczynania i plany strony rządzącej mogą znacząco przyczynić się do okrojenia budżetów samorządów?”, natomiast pani Barbara zapytała „Czy jest szansa na remont ulicy Bydgoskiej, do którego jak wiem miasto było organizacyjnie i nie tylko przygotowane?”

Koniecznie zapoznajcie się z odpowiedziami włodarza Grodu Staszica.

str. 9

- PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek w sierpniowym wydaniu tej niezbędnej rubryki, porusza kwestię „Konfliktów sąsiedzkich”. Pani mecenas radzi, jak można sobie poradzić z napastliwością, nie tylko werbalną, ale także publikowaną na portalach społecznościowych. Warto dowiedzieć się jak można poradzić sobie z upierdliwymi sąsiadami. I czy w ogóle taka szansa istnieje.

Przypominamy, że mecenas Agnieszka Przeworek cały czas liczy na kolejne pytania od państwa.

str. 9
REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!

W sierpniowym odcinku Waszej interwencyjnej rubryki zajmiemy się nieobyczajnym zachowaniem. (…) zdarzają się przedstawiciele naszej populacji, którzy zapominają, że niektórych rzeczy nie należy i nie wypada robić. Szczególnie, gdy trącą one nieobyczajnością. Właśnie w sierpniowej edycji REAKCJI o takim nieprzyzwoitym zachowaniu jednego z osobników płci brzydkiej opowiemy. Więcej dowiecie się, zagłębiając się w treść sierpniowej REAKCJI!

- Pod Lupą – ten odcinek zatytułowałem „Odpimpajcie się od TĘCZY”. Tym razem nie uchylę nawet rąbka tajemnicy, co się pod owym tytułem kryje. Wszystkich nim zaintrygowanych zapraszam do lektury. Gwarantuję: WARTO!!!!

GORĄCO POLECAMY!!!
- stałe kąciki porad
- lawinę konkursów z gradem cennych nagród
- i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Zachęcam do lektury!

Marek Mostowski
redaktor naczelny