Już w sobotę rozpoczynają się Motorowodne MŚ w Chodzieży | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Już w sobotę rozpoczynają się Motorowodne MŚ w Chodzieży

  Pod patronatem Tętna Regionu

  W sobotę i niedzielę (28 i 29 czerwca) na jeziorze Miejskim w Chodzieży będą rywalizowali najlepsi motorowodniacy, ubiegający się o światowy prymat w klasie OSY-400. Organizatorzy zapowiadają rekordową obsadę w tej najpopularniejszej z motorowodnych klas, spodziewając się udziału ok. 65 zawodników z 15 narodowych federacji.

  Tytułu mistrza świata w klasie OSY-400 bronić będzie reprezentant Estonii Rasmus Haugasmagi.

  Program zawodów przewiduje przeprowadzenie w tej klasie 4 wyścigów. Gospodarze liczą na dobry występ Cezarego Strumnika, reprezentującego Klub Sportowy „Przygoda” w Chodzieży, trzykrotnego Mistrza Polski, brązowego medalistę Mistrzostw Europy 2013 roku w klasie OSY-400 i szóstego zawodnika Mistrzostw Świata w 2013 roku w klasie OSY-400, przeprowadzonych w Barcis (Włochy).

  W chodzieskich Mistrzostwach Świata weźmie też udział Tomasz Mordal (PKS „Kotwica” Poznań), brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2010 roku w klasie OSY-400. W barwach klubów działających na terenie Wielkopolski wystartuje ok. sześciu zawodników.

  Na jeziorze Miejskim będą rywalizowali także motorowodniacy w ramach Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach O-125, JT-250, GT-30, T-550, S-550.

  A oto program zawodów:

  Sobota, 28 czerwca 2014 roku

  9.00 – 13.30         Treningi i biegi kwalifikacyjne
  14.30                     Otwarcie mistrzostw (scena – tereny obok Pływalni „DELFIN”
  14.45 – 15.15        c.d. biegów kwalifikacyjnych
  Od 15.10                     Bieg repasażowy i biegi mistrzowskie I dnia zawodów (8 wyścigów)

  Niedziela, 29 czerwca 2014 roku

  9.00 – 11.00        Treningi
  Od 11.20        Biegi mistrzowskie II dnia zawodów
  Ok. 15.00        Zakończenie zawodów (scena obok Pływalni „DELFIN”)

  Program minutowy może ulec zmianom w zależności od warunków pogodowych i przebiegu poszczególnych wyścigów.

  Głównym organizatorem Mistrzostw z upoważnienia Międzynarodowej Federacji Motorowodnej i Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego jest Oddział Miejski Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Chodzieży. Sędzią głównym zawodów będzie Jerzy Wojewoda z Łodzi, zaś komandorem mistrzostw Remigiusz Nowak – prezes OM WOPR w Chodzieży.

  Chodzieska impreza organizowana jest pod honorowym patronatem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka, a także w ramach programu obchodów jubileuszu 580-lecia Miasta Chodzieży i 40-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chodzieży.

  Jak zapewniają organizatorzy, warto w ostatni weekend czerwca odwiedzić bulwar nad Jeziorem Miejskim w Chodzieży i kibicować najlepszym motorowodniakom. Emocji z pewnością nie zabraknie. ORGANIZATORZY SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ!!!

  mm

  Juz_w_sobote_rozpoczynaja_sie_Motorowodne_Ms_w_Chodziezy