K-11 w Budzyniu – kolejny wypadek | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

K-11 w Budzyniu – kolejny wypadek

6 czerwca 2018 roku, o godzinie 14:34 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymał informację o dachowaniu samochodu osobowego na drodze krajowej K-11 w miejscowości Budzyń.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG PSP w Chodzieży i OSP KSRG Budzyń, pogotowie ratunkowe oraz Policję. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w polu kukurydzy przy trasie K-11 znajduje się uszkodzony samochód osobowy marki BMW, którym podróżowała jedna osoba. Jako pierwsi pomocy udzielili strażacy z KP PSP w Pile, którzy najechali na zdarzenie wracając ze szkolenia z Poznania.

Działa straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie prowadzącej uszkodzony pojazd, która była przytomna, kierowaniu ruchem drogowym i zabezpieczeniu pozostałości samochodowych. Ranną osobę przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Lekarz Państwowego Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanej do szpitala w Chodzieży. Na czas działań ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

W działaniach trwających godzinę brały udział 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, (14 strażaków), 1 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej (5 strażaków), Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: archiwum JRG PSP w Chodzieży

k11_w_budzyniu00

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA