Karolina Portalska nową libero Enei PTPS Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Karolina Portalska nową libero Enei PTPS Piła

karolina_portalska_nowa

W nadchodzącym sezonie o miejsce w pierwszej szóstce na pozycji libero z Anną Pawłowską, która przedłużyła umowę z pilską ekipą rywalizować będzie Karolina Portalska.

Karolina Portalska to zaledwie dziewiętnastoletnia libero, która jednak może się już poszczycić rywalizacją w LSK. W poprzednim sezonie Portalska broniła barw MKS Polski Cukier Muszynianka Muszyna, a w sezonach 2015/2016 i 2016 /2017 występowała w KS Pałac Bydgoszcz.

Nowa libero Enei PTPS Piła ma na swoim koncie wiele sukcesów w kategoriach młodzieżowych. W sezonie 2013/2014 wraz z koleżankami z KS Pałac Bydgoszcz sięgnęły po pierwszy w historii klubu tytuł Mistrzyń Polski Młodziczek, a Karolina Portalska została wybrana MVP turnieju finałowego, w następnych sezonach święciła kolejne sukcesy w kategoriach młodzieżowych.

Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce Portalska zadebiutowała w wieku 16 lat, 14 listopada 2015 roku w meczu Impel Wrocław – KS Pałac Bydgoszcz.

W swoim pierwszym sezonie jeszcze wtedy Orlen Ligi rozegrała 14 setów, w sezonie 2016/2017, 37 setów, a w poprzednich rozgrywkach LSK już w barwach ekipy z Muszyny, 17 setów.

Jan Ilski
Biuro prasowe PTPS Piła