Karty w pilskiej radzie rozdane | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Karty w pilskiej radzie rozdane

  Za nami wybory samorządowe. Wszystkie mandaty zaufania zostały rozdane. Przed czwartkową sesją nowej Rady Miasta Piły poznaliśmy również skład osobowy oraz przewodniczących komisji stałych, których na konferencji prasowej 25 listopada przedstawił Piotr Głowski, prezydent Piły.

  Szefować pilskiej radzie miasta będzie ponownie Rafał Zdzierela, a jego zastępcami będą Maria Kubica i Paweł Jarczak. Wszyscy z klubu Platforma Obywatelska, która w nowej kadencji Rady Miasta Piły będzie miała 18 mandatów na 23.

  Przewodniczącym Komisji Budżetu i Rozwoju Miasta będzie ponownie Lucjan Szutkowski (PO), Przewodniczącym Komisji Spraw Społecznych ponownie Włodzimierz Bystrzycki (PO), Przewodniczącym Komisji Gospodarki Miejskiej Jacek Bogusławski (PO), który na tym stanowisku zastąpi Mieczysława Karpińskiego. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej ma być radny Paweł Dahlke (Lewica Razem).

  Maria Kubica została wybrana również na przewodniczącą Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej. Jej zastępcą będzie Lucjan Szutkowski, a skarbnikiem Małgorzata Karwacka.

  Podczas konferencji prasowej prezydent Piły odniósł się, do współpracy z nowym zarządem powiatu pilskiego.

  - Jeśli chodzi o współpracę z powiatem to liczymy, że będziemy dobrą współpracę kontynuować. Chodzi o kontynuację wielu programów, które były zaplanowane na wiele lat. Ważne, aby wyrównywać również poziom zainteresowania Powiatu miastem Piła. Trochę martwi mnie zaproponowany skład zarządu powiatu, bo nie ma osoby, która pochodzi z Piły, chociaż może to nic nie oznaczać. Znam od wielu lat pana Franciszka Tamasa, którego bardzo szanuję i mam nadzieję, że ten bardzo dobry kontakt, który mieliśmy do tej pory nie zostanie zmieniony. A jak wyjdzie przekonamy się z czasem. Zakładam jednak dobry scenariusz – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

  Piotr Głowski poinformował również, że na swoich stanowiskach pozostają zastępcy prezydenta: Beata Dudzińska i Krzysztof Szewc, z których pracy prezydent Piły jest zadowolony.

  I Sesja Rady Miasta Piły kadencji 2014-2018 w najbliższy czwartek o godz. 12.00 w miejskiej sali koncertowo-audiowizualnej, ul. Dąbrowskiego 8.

  (SE)

  karty_w_pilskiej_radzie10

  karty_w_pilskiej_radzie13 karty_w_pilskiej_radzie11 karty_w_pilskiej_radzie12