Koalicja Obywatelska o „politycznym samosądzie” w sprawie Pawła Jarczaka | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Koalicja Obywatelska o „politycznym samosądzie” w sprawie Pawła Jarczaka

Adwokat Michał Wawrykiewicz, współtwórca inicjatywy Wolne Sądy i Komitetu Obrony Sprawiedliwości, odwiedził Piłę. Kandydat ruchów obywatelskich, który stara się o mandat europosła z Wielkopolski z listy Koalicji Europejskiej miał okazję spotkać się 8 maja z przedstawicielami lokalnych mediów, gdzie poruszył temat radnego powiatowego Pawła Jarczaka, którego osobiście broni przed zarzutami, jakie byłemu dyrektorowi LO na Pola stawia prokuratura.

Na konferencji prasowej, która co chwilę była zakłócana – nie pierwszy raz – przez lokalnych przeciwników Koalicji Obywatelskiej, byli obecni także pilscy parlamentarzyści i prezydent Piły, którzy uważają akcję z Pawłem Jarczakiem za „polityczny samosąd” .

- Austriacka pisarka Marie von Ebner-Eschenbach pisała „Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”. Dzieje się takie draństwo w sprawie Pawła Jarczaka, osoby w Pile powszechnie znanej, która powinna być dla wielu ludzi dobrym przykładem, że można pełnić funkcje społeczne przez wiele lat. Dziś na wniosek Starosty toczy się w prokuraturze postępowanie wobec Pawła Jarczaka.  Mam nadzieję, że zakończy się to na etapie postępowania przygotowawczego. Sprawa dotyczy przed kilku laty zatrudnienia księgowej, które na rynku pracy są tak rozchwytywane, że trudno dobre księgowe do pracy znaleźć. Mówienie w tym przypadku, że ktoś osiągał korzyści majątkowe przy zatrudnianiu, jest po prostu zwykłym draństwem - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

- Jako adwokat zostałem poproszony, aby przyjrzeć się tej sprawie – oczywiście nie znam akt sprawy. Znam doniesienia medialne, z którymi się zapoznałem. Wydaje się, że w tej sprawie postawienie zarzutów karnych jest daleko idącym nadużyciem. Jeżeli doszło do jakiegoś błędu formalnego w procesie powoływania księgowego w tej szkole, to ja nie widzę tutaj żadnego celu przestępczego. Oczywiście prokurator, który teoretycznie jest niezależny, może postawić zarzuty i to jest jego decyzja. Deklaruje, jako adwokat, że jeśli będzie potrzebna pomoc prawna, to takiej udzielę w imię praworządności – dodaje adwokat Michał Wawrykiewicz.

Michał Wawrykiewicz startuje z Wielkopolski, z piątej pozycji na liście Koalicji Europejskiej.

(SE)

koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_01

koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_15 koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_02 koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_03 koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_04 koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_05 koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_06 koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_07 koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_08 koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_09 koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_10 koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_11 koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_12 koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_13 koalicja_obywatelska_o_samosadzie1_14