Kolarze charytatywnie dla Michalinki | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Kolarze charytatywnie dla Michalinki

Ile ujedziemy tyle pomożemy, czyli 24h na rowerze po pilskim lotnisku-i nie tylko. To niecodzienna inicjatywa młodego kolarza amatora, Kuby Korty, który pragnął wystawić swój organizm na niebagatelną próbę. A jak już coś robić, to czemu nie połączyć tego z czymś pożytecznym? Tak właśnie powstał projekt „Ile ujedziemy, tyle pomożemy, czyli 24 godziny na rowerze”.

Główny cel – przetrwać całą dobę w rowerowym siodle i pędzić z pomocą dla małej superbohaterki Michalinki Binek. I to się udało nie tylko jemu. W akacji z soboty na niedzielę udział wzięło 107 kolarzy, a najwięcej, 608 km przejechał Piotr Nowacki. Pomysłodawca Kuba Korta 579 km, a Krzysztof Masalski 573 km. To najlepsza trójka, która jechała przez 24 h. Gratulujemy!

Michalinka Binek z Rososzycy to mała superbohaterka, która ma zaledwie pięć miesięcy i 4 poważne operacje oraz 2 cewnikowania serduszka za sobą. Jej największym wrogiem, z którym dzielnie walczy, odkąd tylko zaczerpnęła swój pierwszy oddech, jest bardzo skomplikowana i rzadka odmiana wady serca. Dziewczynka od urodzenia, wraz z dzielnymi rodzicami przebywa w klinice w Niemczech. Ze względu na to, że jej organizm jest bardzo wyjątkowy dla medycyny, niewiadomo dokładnie, kiedy będzie mogła wreszcie opuścić szpital. Rodzice i rodzina głęboko wierzą jednak, że poprawa stanu zdrowia w ostatnim czasie, przybliża małą superbohaterkę do powrotu do swojego domu, którego jeszcze tak naprawdę nigdy nie widziała. To jednak nie koniec jej walki. Michalika będzie musiała przejść jeszcze jedną operację, w wieku ok. 2 lat. Niestety, koszty wszystkich operacji, zabiegów oraz samego pobytu w najlepszym ośrodku kardiochirurgicznym w Europie, są już liczone w setkach tysięcy euro. Rodzice Michalinki nie byliby w stanie ich pokryć, gdyby nie wsparcie ludzi dobrej woli. Losy dziewczynki można śledzić na facebooku  na profilu Serduszko Michalinki. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji na Rzecz Dzieci z Wadami Serca – Cor Infantis.

(SE)
Foto: Maciej Ksyta

kolarze_dla_michalinki00

kolarze_dla_michalinki61 kolarze_dla_michalinki01 kolarze_dla_michalinki02 kolarze_dla_michalinki03 kolarze_dla_michalinki04 kolarze_dla_michalinki05 kolarze_dla_michalinki06 kolarze_dla_michalinki07 kolarze_dla_michalinki08 kolarze_dla_michalinki09 kolarze_dla_michalinki10 kolarze_dla_michalinki11 kolarze_dla_michalinki12 kolarze_dla_michalinki13 kolarze_dla_michalinki14 kolarze_dla_michalinki15 kolarze_dla_michalinki16 kolarze_dla_michalinki17 kolarze_dla_michalinki18 kolarze_dla_michalinki19 kolarze_dla_michalinki20 kolarze_dla_michalinki21 kolarze_dla_michalinki22 kolarze_dla_michalinki23 kolarze_dla_michalinki24 kolarze_dla_michalinki25 kolarze_dla_michalinki26 kolarze_dla_michalinki27 kolarze_dla_michalinki28 kolarze_dla_michalinki29 kolarze_dla_michalinki30 kolarze_dla_michalinki31 kolarze_dla_michalinki32 kolarze_dla_michalinki33 kolarze_dla_michalinki34 kolarze_dla_michalinki35 kolarze_dla_michalinki36 kolarze_dla_michalinki37 kolarze_dla_michalinki38 kolarze_dla_michalinki39 kolarze_dla_michalinki40 kolarze_dla_michalinki41 kolarze_dla_michalinki42 kolarze_dla_michalinki43 kolarze_dla_michalinki44 kolarze_dla_michalinki45 kolarze_dla_michalinki46 kolarze_dla_michalinki47 kolarze_dla_michalinki48 kolarze_dla_michalinki49 kolarze_dla_michalinki50 kolarze_dla_michalinki51 kolarze_dla_michalinki52 kolarze_dla_michalinki53 kolarze_dla_michalinki54 kolarze_dla_michalinki55 kolarze_dla_michalinki56 kolarze_dla_michalinki57 kolarze_dla_michalinki58 kolarze_dla_michalinki59 kolarze_dla_michalinki60