Kolejne starty i kolejne sukcesy modelarzy z Piły | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Kolejne starty i kolejne sukcesy modelarzy z Piły

Niezbyt długo pilscy modelarze kazali czekać na kolejne sukcesy. Znów w Podlodowie (woj. Lubelskie) odbyły się zawody tym razem zaliczane do Pucharu Polski pod nazwą „Norbi Cup” oraz „Crosno Cup”.

Pisaliśmy, że nasi Hubert Niezborała i Kuba Jaraczewski prowadzili po pierwszej rundzie rozegranej w Stalowej Woli (Turbia). I tym razem potwierdzili swoją klasę. Jaraczewski wygrał w sobotę klasę otwartą a w standardach trzeci był Jan Katzban. Gorzej poszło Niezborale, ale traktujemy to jako wypadek przy pracy co potwierdził w niedzielę zdecydowanie wygrywając standardy.

Przed ostatnią rundą , która ma odbyć się 16 października w Częstochowie. Jaraczewski prowadzi, zaś Niezborała w standardach jest drugi. Obaj mają olbrzymią szansę na zwycięstwo, bo potwierdzili, że jak nic niespodziewanego się nie wydarzy. Warto tu zaznaczyć wzrost poziomu sportowego zawodników i to nie tylko naszych jak również zwiększająca się liczba zawodników, w czym bryluje Aeroklub Poznański.

- Jesteśmy bojowo nastawieni, bo ten rok jest dla nas wyjątkowy – mówi Ryszard Lewandowski, Prezes PKML.Zdobywając Puchary Polski będziemy mogli mówić, że zdobyliśmy wszystko w tym roku.

Pilski Klub Modelarzy Lotniczych

kolejne_starty1_01

kolejne_starty1_12 kolejne_starty1_02 kolejne_starty1_03 kolejne_starty1_04 kolejne_starty1_05 kolejne_starty1_06 kolejne_starty1_07 kolejne_starty1_08 kolejne_starty1_09 kolejne_starty1_10 kolejne_starty1_11