Kolejne sukcesy lekkoatletów GWDY Piła

cof

Okres drugiej części sezonu sportowego 2018 dla lekkoatletów jest zdominowany przez starty najmłodszych zawodników, tj. młodzików. W Warszawie odbył się udany start młodzików i dzieci podczas Ogólnopolskich Zawodów „Nestle Cup 2018”, w Poznaniu natomiast miał miejsce II rzut Klubowej Ligi Młodzików, a krótko po tym odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które kończyły całoroczny cykl imprez wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym.

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” na tych imprezach mieli podwójną satysfakcję. W końcowej punktacji w Klubowej Lidze Młodzików na 31 startujące zespoły zajęli II miejsce. Wygrał  klub Orkan Środa Wlkp. – 2292 pkt, przed „Gwdą” – 2200pkt  i KS Stal Ostrów Wlkp. – 2097 pkt.

Natomiast w końcowej punktacji zespołowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, w gronie 53 klubów młodzi sportowcy „Gwdy” wywalczyli trzecie miejsce: 1. MKS Kusy Szczecin – 34 pkt, 2. Orkan Środa – 30 pkt, 3. PLKS „Gwda” Piła – 26 pkt. Lekkoatleci  PLKS „Gwda”, tradycyjnie już reprezentują powiat pilski w dwóch dużych wojewódzkich imprezach lekkoatletycznych wliczanych do międzypowiatowego współzawodnictwa o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Pierwszą z dwóch były Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS juniorów młodszych, połączone z Memoriałem im. Mariana Głuszka, wieloletniego wybitnego działacza sportowego z Poznania. Zawody odbyły się we Wrześni. Zawodnicy pilscy wywalczyli dziewięć medali w tym dwa srebrne i siedem brązowych. Było też wiele wysokich punktowanych miejsc, co zapewne  będzie miało wpływ na wysoką lokatę powiatu pilskiego  w punktacji drużynowej, której jeszcze nie znamy. Medale w pilskiej reprezentacji wywalczyli: srebrne – Nikodem Najda – oszczep – 42,77- ZSP3 Piła, Filip Dziuba – 800 m  2:11,45 – CK Nauka Piła, brązowe – Mieszko Tobera – 1500m – 4:31,89, Paweł Konek – 400 m – 54,80 – ZS Staszica Piła, Piotr Konek – 1500 m – 4:50,52 – ZS Staszica Piła, Dominika Rózga – wzwyż – 140 – ZSG Piła, Dawid Przybylski – wzwyż – 140- ZST Piła, Jakub Pawłowski – 110 ppł – 18,91 – ZST Piła,  Michał Łuszkiewicz – w dal – 5,46 – LOTS Piła.