Kolejny mecz żużlowy w Pile odwołany. Wypadek samochodowy zawodnika Wandy | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Kolejny mecz żużlowy w Pile odwołany. Wypadek samochodowy zawodnika Wandy

1 lipca Euro Finnance Polonia Piła miała podejmować na swoim torze outsidera rozgrywek, Arge Speedway Wandę Kraków. Niestety gości spotkał podwójny pech. Najpierw zwolnienie lekarskie przedłożył junior Piotr Pióro i nie pojawił się w Pile, a w drodze na mecz wypadek samochodowy miał zawodnik gości Victor Palovaara (na szczęście nic się nie stało). Niestety zawodnik nie był w stanie dojechać na mecz. W związku z zaistniałą sytuacją goście nie mieli regulaminowo wystarczającej liczby zawodników, aby mecz mógł dojść do skutku. Mecz odwołany koszta organizacyjne po raz drugi pozostały przy pilskim klubie.

- Pan sędzia potwierdził, że w dniu dzisiejszym zawody zostały odwołane ze względu na niepełny skład drużyny gości. Walkowera nie będzie, bo kierownik gości wypisał oświadczenie, że miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem żużlowca Palovaary. Jeśli to potwierdzi dokumentacja z policji o takim zdarzeniu, to mecz odbędzie się w innym terminie. Jeśli klub z Krakowa nie potwierdzi zaistniałej sytuacji, to prawdopodobnie będzie walkower dla Piły. Próbowaliśmy ze swojej strony pomóc w zaistniałej sytuacji klubowi z Krakowa i wypożyczyć im naszego juniora Oskara Roweckiego. Niestety nie było osób odpowiedzialnych (z Polskiego Związku Motorowego  – przyp. red.) , które podpisałyby komunikat w dniu dzisiejszym o wypożyczeniu – mówi Tomasz Żentkowski, menedżer Polonii. - My robiliśmy wszystko, aby ten mecz odjechać. Niestety są to drugie zawody, w którym ponosimy koszty organizacyjnie – ochrona, służby medyczne, osoby funkcyjne, wydruk programów, biletów i koszta dojazdów zawodników. Za każde takie odwołane zawody jesteśmy stratni finansowo o kwotę 20 tysięcy złotych – dodaje Żentkowski.

Najprawdopodobniej nowy termin spotkania to 05.08.2018 r. Oficjalnie termin poznamy po zatwierdzeniu wszelkich formalności przez PZM.

Sebastian Daukszewicz

kolejny_mecz_zuzlowy00

kolejny_mecz_zuzlowy06 kolejny_mecz_zuzlowy01 kolejny_mecz_zuzlowy02 kolejny_mecz_zuzlowy03 kolejny_mecz_zuzlowy04 kolejny_mecz_zuzlowy05