Kolejny medal do kolekcji | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Kolejny medal do kolekcji

Kolejny_medal_do_kolekcji

28. Półmaraton PHILIPS Piła – 2.09.2018

W 2006 roku w pilskim półmaratonie rozpoczęliśmy umieszczać na medalu wizerunek czołowego polskiego maratończyka w historii polskiej lekkiej atletyki. Pierwszym zawodnikiem na naszym medalu był Zdzisław BOGUSZ. W 2007 roku na medalu był Edward STAWIARZ. W kolejnych latach na medalu pilskiego półmaratonu byli Michał WÓJCIK (2008), Kazimierz ORZEŁ (2009), Edward ŁĘGOWSKI (2010), Ryszard MARCZAK (2011), Jerzy SKARŻYŃSKI (2012), Wojciech RATKOWSKI (2013), Zbigniew PIERZYNKA (2014), Wanda PANFIL (2015) i Jan HURUK (2016).  

W ubiegłym roku na medalu znalazł się wizerunek zawodnika Leszek BEBŁO. Dwukrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Barcelona i Atlanta)

W tegorocznym półmaratonie na medalu umieszczona zostanie sylwetka kolejnego maratończyka, będzie to Wiesław PERSZKE. Mistrz Polski w maratonie w 1998 roku.

Wielokrotny reprezentant Polski w biegach długodystansowych.

Startował w biegach maratońskich w Berlinie, Bostonie, Londynie, Barcelonie, Otsu, Fukuoka, Tokio, Lake Kawaguchi, Hiroshima i wiele innych biegów. Na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie zajął  21 miejsce w biegu maratońskim. Trzykrotny zwycięzca maratonu Lake Kawaguchi w Japonii.

Reprezentował barwy klubu „Zawisza” Bydgoszcz.

Rekord życiowy tego zawodnika w maratonie 2:11:15– 2 miejsce w Otsu 1993 rok.

Dla uczestników pilskiego półmaratonu będzie okazja spotkać Pana Wiesława Perszke, otrzymać autograf, zrobić wspólne zdjęcie i zamienić z nim kilka słów.

Wszystkich, którzy chcą mieć unikalny medal do swojej kolekcji zapraszamy do Piły na 28. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS. Taki medal już się nie powtórzy.

Strona internetowa półmaratonu w Pile: www.pila.halfmarathon.pl

Adres e-mail: info@pila.halfmarathon.pl

Każdego roku na naszym medalu będzie wizerunek innego zawodnika lub zawodniczki.

W ten sposób chcemy przypomnieć sylwetki i kariery znanych polskich maratończyków.

Jest to unikalna kolekcja medali w historii polskiej lekkiej atletyki.

Henryk PASKAL
Dyrektor
Międzynarodowego Półmaratonu w Pile