Kolejny tytuł dla Pilan | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Kolejny tytuł dla Pilan

,, Nie ma siły na tych z Piły”. Tak można by spuentować biorąc pod uwagę to co ostatnio wyczyniają pilscy modelarze a ściślej Ci z Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych – Aeroklubu Ziemi Pilskiej.85 – te  już Mistrzostwa Polski klasy F1A,B,C odbyły się tym razem w Podlodowie woj. Lubelskie. Nasi brali udział w klasie szybowców F1A – tej najbardziej obsadzonej (42 zawodników) no i spisali się  wyśmienicie.

Wygrał Darek Stężalski z max ilością punktów po dogrywce z ubiegłorocznym Mistrzem Polski Michałem Śliwińskim z Aeroklubu Podkarpackiego. Ale styl w jakim tego dokonał był najwyższych lotów a warunki pogodowe były dość złożone. Pozostali również polatali dobrze i zespołowo co dało nam brązowy medal w klasyfikacji zespołowej.

Biorąc pod uwagę niedawno rozegrane Mistrzostwa Polski w klasie F1A Standard osiągnięte wyniki można powiedzieć iż ,, Piła szybownikami stoi i basta” . warto tu podkreślić świetną atmosferę rozegranych zawodów (w czym zasługa kolegi Norberta Suwały z Aeroklubu Polskiego), która stała się jakby kontynuacją zawodów z Broczyna co napawa optymizmem na przyszłość bo ostatnio różnie z tym bywało.
Dla porządku : w klasie F1B gumówki wygrał Stanisław Skibiński z Suwałk a w klasie F1C silnikówki Edward Burek z Mielca.

Przed naszymi pozostało już tylko obrona zdobytych w ubiegłym roku Pucharów Polski (Niezborały w klasie Standard i Stężalskiego w klasie otwartej). Szanse są duże bo po pierwszej rundzie prowadzą ale o tym później.

Pilski Klub Modelarzy Lotniczych

kolejny_tytul1_01

kolejny_tytul1_07 kolejny_tytul1_02 kolejny_tytul1_03 kolejny_tytul1_04 kolejny_tytul1_05 kolejny_tytul1_06