Kom. Marcin Towalewski nowym komendantem komisariatu policji w Wyrzysku | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Kom. Marcin Towalewski nowym komendantem komisariatu policji w Wyrzysku

W Domu Kultury w Wyrzysku odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Wyrzysku objął kom. Marcin Towalewski. Jednocześnie w tym dniu ze służbą pożegnał się dotychczasowy szef wyrzyskiego Komisariatu podinsp. Jarosław Wojciechowski. W uroczystości udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki wraz z I Zastępcą kom. Mariuszem Wiśniewskim, władze samorządowe, policjantki i policjanci oraz zaproszeni goście. W ostatnim czasie na zasłużone emerytury odeszli również policjanci i pracownicy cywilni z pilskiej komendy.

2 lutego br. w Domu Kultury w Wyrzysku podczas uroczystości, w których udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pile kom. Mariusz Wiśniewski, przedstawiciel władz samorządowych z terenu powiatu pilskiego oraz instytucji na co dzień współpracujących, policjantki i policjantki z pilskiej komendy i Komisariatu Policji w Wyrzysku.

Kom. Marcin Towalewski podczas przemówienia serdecznie podziękował za zaufanie oraz możliwość rozwoju na nowym stanowisku. Pan Komendant podkreślił, że będzie m.in. na wysokim poziomie realizować priorytety Komendanta Powiatowego Policji w Pile, do których należą m.in. stanowczość w działaniu połączona z empatią, bliższy kontakt dzielnicowego ze społeczeństwem poprzez mikro i makro spotkania, jako element diagnozowania problemów społecznych i finalnie ich eliminowanie, bezpieczeństwo w ruchu drogowym poprzez aktywność w służbie i działania profilaktyczne, szerokie działania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, czy profesjonalizacja działań Policji.

Kom. Marcin Towalewski służbę w Policji pełni od 2003 roku. Na początku pracował w Wydziale Prewencji, a od 2007 roku zajmował się przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu w Wydziale Kryminalnym. Na początku 2014 roku kom. Marcin Towalewski objął stanowisko Kierownika Referatu ds. Przestępczości Nieletnich.

W tym dniu ze służbą pożegnał się dotychczasowy Komendant Komisariatu Policji w Wyrzysku podinsp. Jarosław Wojciechowski, który z mundurem związany był ponad 27 lat. Funkcjonariusz podziękował za współpracę oraz wsparcie ze strony przełożonych i podwładnych, podkreślając, że Komisariat to bardzo dobra jednostka, a w niej wartościowi policjanci.

Komendant Powiatowy Policji w Pile podziękował podinsp. Jarosławowi Wojciechowskiemu za zaangażowanie, profesjonalizm w działaniu na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańcom gminy Wyrzysk. A nowemu Panu Komendantowi kom. Marcinowi Towalewskiemu szef pilskich policjantów życzył przede wszystkim satysfakcji w służbie na nowym stanowisku.

Na początku lutego br. również ze służbą pożegnał się podinsp. Artur Moroch – Naczelnik Wydziału dw. Przestępczością Gospodarczą, który ze służbą związany był od ponad 26 lat. Szefem wydziału, który zajmuje się przestępstwami gospodarczymi był od ponad 14 lat. Na zasłużoną emeryturę przeszła również Pani Bogusława Sanecka, która z pilską komendą związana była blisko 30 lat. We wszystkich uroczystościach udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki wraz ze swoimi Zastępcami oraz kadra kierownicza.

Szef pilskich policjantów w imieniu wszystkich policjantów i pracowników cywilnych podziękował odchodzącym na emeryturę za wspólną służbę i życzył, aby czas emerytury pozwolił na odkrycie nowych pasji i nieznanych dotąd uroków życia. Wszyscy życzymy przede wszystkim zdrowia, aby emerytura była dla Was początkiem nowego życia pełnego optymizmu, dystansu i zadowolenia.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP Piła

towalewski_nowym_komendantem00

towalewski_nowym_komendantem08 towalewski_nowym_komendantem01 towalewski_nowym_komendantem02 towalewski_nowym_komendantem03 towalewski_nowym_komendantem04 towalewski_nowym_komendantem05 towalewski_nowym_komendantem06 towalewski_nowym_komendantem07