Kompleksowa modernizacja energetyczna wielorodzinnych budynków mieszkalnych | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Kompleksowa modernizacja energetyczna wielorodzinnych budynków mieszkalnych

O tym, że Piła się zmienia nie trzeba nikogo przekonywać. Widać to choćby po wielorodzinnych budynkach mieszkalnych będących w zasobie komunalnym Gminy, które nie tylko na zewnątrz się zmieniają, ale również, wewnątrz co ma wpływ, na jakość życia lokatorów. Obecnie trzy kamienice  przy ulicach: Konopnickiej 5-5a, Towarowej 14 i O.M. Kolbe 8 w Pile poddawane są kompleksowej modernizacji energetycznej. Wykonawcą robót jest firma Thermbaum Polska sp. z o.o. Sp.K. Piła.

- Jesteśmy przed kolejnym budynkiem komunalnym miejskim, który remontujemy. Pozyskujemy kolejne środki na ten cel z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, które są własnością Gminy. Jak zobaczymy na mapę Piły, włącznie z tymi budynkami i z tymi, które realizuje TBS, widać ile wydarzyło się w zakresie termomodernizacji i zmian wyglądu w mieście – szczególnie przy ul. O.M. Kolbe. To efekt unijnych pieniędzy, które pozwalają zmieniać miasta oraz racjonalna polityka podatkowa, którą prowadzimy od wielu lat. Nie pobieramy podatku w tej najwyższej stawce, tylko w takiej, która umożliwia pozostawienie w kasie wspólnot, w kasie mieszkańców, w kasie tych, którzy dysponują własnością, pieniędzy na działania termomodernizacyjne. To jest łącznie rocznie ok.10 milionów złotych - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

W zakres robót wchodzą m.in następujące prace: docieplenie ścian, stropu poddasza nieużytkowego, dachu, kolorystyka elewacji budynku, wymiana stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, prace naprawcze dotyczące ścian, prace naprawcze schodów oraz ich okładzin, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania wraz z podłączeniem do sieci MEC, wykonanie instalacji c.w.u.,  modernizacja systemów oświetleniowych na energooszczędne.

Zadanie jest realizowane z pozyskanych funduszy w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Jessica 2 – pożyczki na realizację projektu inwestycyjnego z elementami studium wykonalności.

Wartość zadania  pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna wielorodzinnych budynków mieszkalnych będących w zasobie komunalnym Gminy” wynosi 2 095 530 zł i jest realizowana w ramach poprawy efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym. Inwestycje mają zakończyć się do końca roku 2018.

Sebastian Daukszewicz

kompleksowa_modernizacja00

kompleksowa_modernizacja06 kompleksowa_modernizacja01 kompleksowa_modernizacja02 kompleksowa_modernizacja03 kompleksowa_modernizacja04 kompleksowa_modernizacja05