Komplet punktów dla Enea PTPS-u Piła

Mimo walki siatkarki Pałacu Bydgoszcz nie zdołały zatrzymać rywalek z Piły. Bydgoszczanki urwały przeciwniczkom tylko jedną partię. Poza odsłoną premierową, rozstrzyganą na przewagi, pozostałe fragmenty miały dość podobny przebieg. We wszystkich wygranych przez siebie setach miejscowe kontrolowały sytuację.

Spotkanie skutecznym blokiem otworzyła Kinga Różyńska, a prowadzenie co rusz zmieniało strony boiska w pierwszych jego minutach. Zmieniło się to, gdy w polu zagrywki stanęła Misiuna.Punkt zdobyty bezpośrednio zza linii końcowej oraz kontra Różyńskiej dały pałacankom dwupunktową nadwyżkę (7:5), a przyjezdne były na czele przez dłuższą chwilę. Kiedy jednak do głosu w bloku doszła Dajana Boskowić, a w kontrze dobrze spisała się Karolina Różycka stan seta się wyrównał (10:10). Pałac jednak nie odpuszczał, a blok Jagły oraz udana kontra Mazurek ponownie wysunęły go na prowadzenie (16:13). O czas poprosił trener pilanek, a po kilku wymianach grę musiał już przerwać trener zespołu gości. Błąd w ataku Szczygioł oraz blok Jeleny Trnić sprawiły, że to PTPS miał punkt przewagi (18:17).

Po przerwie miejscowe zaliczyły serię błędów, która ponownie odwróciła wynik na korzyść Pałacu. Po kontrze Różyńskiej było już 21:18. Sytuacja zmieniała się jeszcze wielokrotnie Różycka blokiem wyrównała stan seta po 21 i choć Misiuna dała bydgoszczankom pierwszą piłkę setową, to w grze na przewagi lepiej spisały się miejscowe, kończąc partię punktową zagrywką Doroty Wilk.

Choć bydgoszczanki próbowały przejąć inicjatywę od pierwszych akcji kolejnej odsłony, to świetna postawa Różyckiej w polu zagrywki i jej dwa punkty zdobyte tym elementem przyczyniły się do prowadzenia PTPS-u 7:4. Duet Misiuna-Krzywicka szybko, skutecznymi atakami, doprowadził jednak do remisu – 8:8. Kiedy natomiast Paulina Świder dwukrotnie wykorzystała swój blok, a Różycka pomyliła się w ataku, to Pałac przejął inicjatywę na tablicy punktowej (13:10). Od tego momentu toczyła się wyrównana walka, miejscowe próbowały odrobić straty, natomiast rywalki broniły prowadzenia. Oba zespoły dobrze atakowały, choć nie ustrzegły się też pojedynczych błędów w tym elemencie. PTPS utrzymywał przewagę cały czas (21:18), choć pod koniec seta stracił rytm gry. Wszystko za sprawą zagrywek Trnić. Gdy w ataku pomyliła się Świder to PTPS był jeden punkt z przodu (22:21). Pałac szybko przejął jednak inicjatywę na siatce, co ułatwił skuteczny blok, a Misiuna atakiem zakończyła seta.

Bosković i Babicz show – tak można nazwać początek kolejnej odsłony. To te dwie zawodniczki dały miejscowym prowadzenie 5:0. Szybko wypracowana nadwyżka równie szybko stopniała. Miejscowe zaczęły grać nierozważnie w ataku, wynikiem czego były błędy (8:8). Niedługo później blok Stencel oraz kontra Oliwii Urban dały PTPS-owi dwupunktową nadwyżkę, ale Pałac po raz kolejny odrobił straty. Dobra dyspozycja Babicz i jej seria ataków pozwoliły pilankom znowu prowadzić, a jej as serwisowy utrzymywał prowadzenie PTPS-u na poziomie trzech punktów (18:15). Świder blokiem oraz Krzywicka zagrywką próbowały jeszcze w końcówce odwrócić losy tej partii, ale Babicz była nie do zatrzymania i miejscowe ponownie objęły prowadzenie w meczu.

Bydgoszczanki zupełnie pogubiły się w ataku i pierwsze akcje czwartej partii to seria bloków miejscowych (4:0). Pałac nie potrafił odnaleźć się na boisku i cały czas miał spore problemy ze swoim atakiem, popełniając też błędy. Prowadzenie PTPS-u rosło (9:3), a as serwisowy Urban i blok Stencel jeszcze je zwiększyły (13:4). Ekipa gości zdołała jeszcze zerwać się do walki, ale tylko przez moment. Kolejna seria punktów podopiecznych trenera Pasińskiego mocno zbliżyła je do triumfu w całym meczu (20:9). Bydgoszczanki nie były w stanie nawiązać walki, tym bardziej że dobre akcje przeplatały błędami. Komplet punktów powędrował więc na konto PTPS-u.

MVP: Agata Babicz

Enea PTPS Piła – Pałac Bydgoszcz 3:1
(27:25, 23:25, 25:21, 25:11)

Składy zespołów:

PTPS: Trnić (11), Różycka (8), Bosković (14), Stencel (9), Babicz (19), Wilk (2), Łysiak (libero) oraz Kwiatkowska (1), Szubert i Urban (6)

Pałac: Misiuna (16), Mazurek (2), Krzywicka (5), Kuligowska (8), Różyńska (5), Szczygioł (21), Jagła (libero) oraz Nickowska (libero), Wenerska, Maternia (1), Świder (7), Fedusio i Fojucik.